تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سازمان غذا و داروی آمریکا شرکت‌ها را از فروش صابون‌ و مایع دستشویی حاوی چند ترکیب معمول آنتی‌باکتریال منع کردند. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه سازمان غذا و داروی آمریکا آمده است صابون‌ها و انواع مایع دستشویی‌ حاوی مواد شیمیایی آنتی‌باکتریال موسوم به “تری کلوزان” و “تری کلوکاربان” نباید در بازار به فروش برسند. […]

[ad_1]

سازمان غذا و داروی آمریکا شرکت‌ها را از فروش صابون‌ و مایع دستشویی حاوی چند ترکیب معمول آنتی‌باکتریال منع کردند.

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه سازمان غذا و داروی آمریکا آمده است صابون‌ها و انواع مایع دستشویی‌ حاوی مواد شیمیایی آنتی‌باکتریال موسوم به “تری کلوزان” و “تری کلوکاربان” نباید در بازار به فروش برسند.

این ممنوعیت، سلامت و ایمنی استفاده از شست‌وشودهنده‌های آنتی‌باکتریال برای طولانی مدت را زیر سوال می‌برد. علاوه بر این شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این مواد شیمیایی نسبت به شست‌وشودهنده‌های معمول فوائدی برای سلامت بدن داشته باشند.

دکتر “جانت وودکاک” از مرکز تحقیقات و ارزیابی داروی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: اغلب مردم تصور می‌کنند شوینده‌های آنتی‌باکتریال در پیشگیری از انتشار میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا موثرتر هستند اما هیچ دلیل علمی وجود ندارد که ثابت کند این نوع شوینده‌ها نسبت به شوینده‌های معمولی و آب تاثیر قوی تری دارند.

به گزارش لایوساینس، در حقیقت برخی اطلاعات حاکی از آن است که عناصر آنتی باکتریال در طولانی مدت ضرر بیشتری برای بدن دارند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس