تاریخ انتشار: ۲۷ فرو ۱۳۹۶

[ad_1] وب سایت فیلم نت نیوز: مستند «همه جا را گشتیم» (No Stone Unturned) ساخته‌ی مستندساز مشهور و برنده‌ی اسکار الکس گیبنی که ماجرای یک پرونده‌ی قتل عجیب و غریب در ایرلند را روایت می‌کند، به‌خاطر بخری مشکلات حقوقی از نمایش در جشنواره‌ی ترایبکا منع شد.      همه جا را گشتیم مستند تازه‌ی الکس […]

[ad_1]

وب سایت فیلم نت نیوز: مستند «همه جا را گشتیم» (No Stone Unturned) ساخته‌ی مستندساز مشهور و برنده‌ی اسکار الکس گیبنی که ماجرای یک پرونده‌ی قتل عجیب و غریب در ایرلند را روایت می‌کند، به‌خاطر بخری مشکلات حقوقی از نمایش در جشنواره‌ی ترایبکا منع شد.

 

 ممنوعیت برای نمایش فیلم مستندساز برنده‌ی اسکار

 همه جا را گشتیم مستند تازه‌ی الکس گیبنی که درباره‌ی پرونده‌ی قتل ۶ مرد در سال ۱۹۹۴ در ایرلند است که تا الان هم حل نشده است، به خاطر برخی مسائل حقوقی که هنوز در جریان است از جشنواره‌ی ترایبکا کنار رفت. تهیه کنند‌ی فیلم ترور بیرنی، از استودیوی Fine Point Films در این باره گفته است: « ما شدیداً متأسفیم که به خاطر برخی از مسائل حقوقی در جریان این پرونده‌ که مربوط به موضوع فیلم می‌شود، نمایش فیلم همه جا را گشتیم در جشنواره‌ی ترایبکای ۲۰۱۷ مقدور نخواهد بود.

 

هیچکس بیشتر از خانواده‌های درگیر این پرونده، از این اتفاق متأسف نخواهد بود. کسانی که امیدشان به برقراری عدالت در طول این ۲۳ سال بهشان انگیزه داده است. ما عمیقاً امیدواریم که مشکلات حول این پرونده به زودی حل شود تا بتوانیم این فیلم مهم را با دنیا به اشتراک بگذاریم.»

مسئولین جشنواره هم طی اعلامیه ای گفتند: «ما امروز از طریق تهیه کنندگان فیلم همه جا را گشتیم مطلع شدیم که مسائل حقوقی حل نشده‌ای در مورد موضوع فیلم وجود دارد و به همین خاطر آن‌ها می‌خواهند که فیلمشان را از جشنواره خارج کنند. ما واقعاً متأسفیم که تماشاگران قادر نخواهند بود این فیلم را در جشنواره‌ی ترایبکا ببینند.»

در پی این جریانات، جشنواره نام فیلم را از سایتش حذف کرده است و قصد دارد پول کسانی را که برای دیدن این فیلم بلیت تهیه کرده بودند را برگرداند.

قرار بود فیلم گیبنی ۲۳ ام آوریل در این جشنواره رونمایی شود. در معرفی این فیلم که از سوی جشنواره منتشر شده بود آمده: « در سال ۱۹۹۴، در پی یک تیراندازی که در میخانه‌ای در ایرلند اتفاق افتاد، ۶ مرد کشته و ۵ نفر زخمی شدند. با وجود تحقیقات شبانه‌روزی پلیس، در نهایت هیچکس به عنوان مجرم شناسایی نشد و پرونده حل نشده باقی ماند.»

الکس گیبنی تا کنون به خاطر ساخت مستند تاکسی به سوی تاریکی(Taxi to the Dark Side) برنده‌ی اسکار شده است و از کارهای مطرح اخیرش می‌توان به شفاف‌سازی: ساینتولوژی و زندان عقیده (Going Clear: Scientology and the Prison of Belief) که درباره‌ی فرقه‌ی عجیب ساینتولوژی و تأثیر و نفوذش روی بخش‌های مختلف جامعه‌ی آمریکا بود و روزهای صفر(Zero Days) که روند شکل‌گیری ویروس استاکس نت برای جلوگیری از برنامه‌های هسته‌ای ایران را روایت می‌کرد، اشاره کرد.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس