تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۴
واکنش پادشاه عربستان به فاجعه منا;

پادشاه عربستان به دنبال فاجعه منا و بی‌کفایتی نیروهای کشورش در برگزاری مناسب مراسم حج تاکید کرد که اجازه نمی‌دهد “دست‌های پشت پرده” با جهان عرب و اسلام بازی کند.

به گزارش “گذارخبر”  ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در نشست سالانه با رهبران کشورهای اسلامی و روسای هیات‌ها و دفاتر امور حجاج در کاخ منا گفت: ما با توجه به مسئولیت عربی و اسلامی که داریم و نقشی که عربستان در منطقه و جهان دارد بر وحدت جهان عرب و اسلام و عدم اجازه دادن به دست‌های پشت پرده برای بازی کردن با آن تاکید می‌کنیم و با برادران خود در حمایت از تلاش‌های عربی و اسلامی برای حفظ ثبات و صلح همکاری می‌کنیم.
وی افزود: اسلام دین برادری، صلح، رحمت، عدالت و احسان است و ما از پیامبر (ص) آموخته‌ایم که بهترین مردم کسی است که دست، زبان و تمامی اعضای بدنش را برای نیکی به مردم به کار می‌گیرد. ما خود و امکاناتمان را برای استقبال از زائران کعبه و تامین امنیت آن‌ها نذر کرده‌ایم!
در فاجعه منا ده‌ها تن جان باختند و تعداد زیادی نیز زخمی شدند. بیشتر مسئولان بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی عربستان را دلیل این حادثه می‌دانند و تاکید دارند که عربستان توانایی اداره امور مربوط به مراسم حج را ندارد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس