تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پرتیراژترین هفته‌نامه اقتصادی کشور در شماره جدید خود تنگناهای دولت پس از جنگ و دولت پس از تحریم را مقایسه و لیستی از مصائب آنها را منتشر کرده است. به گزارش اقتصادنیوز، پرتیراژترین هفته‌نامه اقتصادی کشور در شماره جدید خود تنگناهای دولت پس از جنگ و دولت پس از تحریم را مقایسه و […]

[ad_1]


پرتیراژترین هفته‌نامه اقتصادی کشور در شماره جدید خود تنگناهای دولت پس از جنگ و دولت پس از تحریم را مقایسه و لیستی از مصائب آنها را منتشر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، پرتیراژترین هفته‌نامه اقتصادی کشور در شماره جدید خود تنگناهای دولت پس از جنگ و دولت پس از تحریم را مقایسه و لیستی از مصائب آنها را منتشر کرده است.

در این مجله از جمله مشکلات دولت پس از جنگ مواردی مانند ناتوانی دولت، تورم ۲۸٫۹ درصدی،‌ رشد منفی اقتصادی، بیکاری ۱۴٫۲ درصدی، کاهش درآمدهای دولت، ۵۳ درصد کسری بودجه، زیرساخت‌های تخریب شده، ۵۱ درصد استقراض از بانک مرکزی، کمترین سطح درآمد خانوار در ۳۰ سال گذشته و کمترین میزان سرمایه‌گذاری در ۵۰ سال گذشته عنوان شده است.

اما در سال ۱۳۹۵ دولت با چه مشکلاتی مواجه است؟ در لیست تجارت‌فردا این موارد عنوان شده است: تورم، قاچاق، تنش آبی، فساد اداری، ضعف تقاضا، مشکلات تامین مالی، بحران زیست محیطی، بحران اشتغال جوانان، بازار تخریب ‌شده انرژی، ضعف کارشناسی دولت، افت شدید سرمایه‌گذاری، انباشت بدهی در اقتصاد، روند نزولی درآمد خانوار، دارایی‌های سمی نظام بانکی، هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی، نظام ناکارآی پرداخت یارانه نقدی، ریسک بالای فعالیت‌های اقتصادی، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام و خطر ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی.

«رنج مکرر» نیز تیتر اول این مجله است که در توضیح آن اشاره شده این مجله به مقایسه تنگناهای دولت پس از جنگ در سال ۱۳۶۷ و دولت پس از تحریم در سال ۱۳۹۵ پرداخته است.

«چرا گردش مالی سینمای ایران ناچیز است؟»، «آیا رشته مهندسی دیگر جذاب نیست؟» و «دلهره‌های یک خواننده» نیز از دیگر مسائلی است که تجارت‌فردا روی جلد شماره ۱۸۹ خود به آنها پرداخته است.

شماره ۱۸۹ تجارت‌فردا، روز شنبه ۳۰ مرداد ماه توزیع می‌شود.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس