تاریخ انتشار: ۱۵ اسف ۱۳۹۴

روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف (Daily Telegraph) در گزارشی تحت عنوان “دونالد ترامپ از احمدی نژاد ایران بدتر است” به مقایسه میان این دو چهره سیاسی پرداخته است.

 به گزارش “گذارنیوز” “رابرت تیت” روزنامه نگار انگلیسی، ضمن توهین به محمود احمدی نژاد به خاطر “رد هولوکاست” و یا به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی، او را به جهل نسبت به امور جهانی متهم کرده و می نویسد: «محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران، مانند “دونالد ترامپ” نماینده پیشتاز جمهوری خواهان آمریکا، اظهارات تند و “تیتر ساز” برای رسانه ها را با جهل عمیق از امور جهان ترکیب کرده و معجونی سمی به وجود آورده بود.»
در ادامه این گزارش آمده است: «با این حال پس از مناظره انتخاباتی سه شنبه در دیترویت، من به این نتیجه رسیدم که با وجود ایرادهای احمدی نژاد از جمله نفی هولوکاست و تاختن بی امان به اسرائیل، دونالد ترامپ با اظهارات بسیار تنفر آمیزش نسبت به دیگر کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، او را پشت سر گذاشته است.
 تحقیر “مارکو روبیو” توسط ترامپ با بیان عباراتی مانند “این پسر کوچولو” و “مارک کوچولو”، رسوایی و ننگی بود که فقدان کلاس و نجابت انسانی را به نمایش گذاشت.»
 دونالد ترامپ در این ویدئو با اشاره به “میت رامنی” می گوید: «من در سال ۲۰۱۲ از رامنی حمایت کردم و او برای جلب حمایت من التماس می کرد؛ اگر می گفتم زانو بزن برای بدست آوردن تائید من به زانو می افتاد.»
 “رابرت تیت” از مناظره انتخاباتی احمدی نژاد و میرحسین موسوی سخن به میان آورده و می نویسد: «احمدی نژاد با وجود اظهارات ارباب منشانه اش در این مذاکرات، به ویژگی های فیزیکی رقیب انتخاباتی خود توهین نکرد.
 اما رفتار مبتذل و رکیک ترامپ موجب سرافکندگی مردم آمریکا و روند سیاسی این کشور است. ترامپ می گوید از واژه “سیاستمداران” متنفر است؛ اما این اصطلاح قطعا بهتر از آن چیزی است که ترامپ در حال نمایش دادن آن است.
آمریکا قرار است نماد جهان آزاد باشد. متحدان آمریکا در حال تماشا هستند و از اینکه آقای ترامپ بدون هیچ مانع سیاسی به این رفتار خود ادامه می دهد، نگران و ناراحت هستند؛ رفتاری که از قواعد اساسی مدنیت و نزاکت به دور است.»

نظرات شما
  1. مقایسه ی احمدی نژاد و ترامپ منصافه نیست. شما به احمدی نژاد با این مقایسه توهین کرده اید. من یک اصلاح طلبم اما طرفدار حق و عدالت هستم. احمدی نژاد مسلمان بود و هر چی بود با یک متجاوز جنسی و کافر ، قابل قیاس نیست و احمدی نژاد اینجا مظلوم قرار گرفت.

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس