تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] شهردار منطقه ۱۱از ایمن سازی و افزایش مقاومت پایه های سه پل ماشین رو بخش مرکزی شهر تهران در برابر زلزله توسط شرکت یادمان سازه خبر داد. به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان با بیان این که طرح مقاوم سازی پل‌های ماشین رو شهر تهران با هدف ارتقای ایمنی پایتخت در مقابل حوادث غیر مترقبه […]

[ad_1]

شهردار منطقه ۱۱از ایمن سازی و افزایش مقاومت پایه های سه پل ماشین رو بخش مرکزی شهر تهران در برابر زلزله توسط شرکت یادمان سازه خبر داد.

به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان با بیان این که طرح مقاوم سازی پل‌های ماشین رو شهر تهران با هدف ارتقای ایمنی پایتخت در مقابل حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در دست انجام است، به شناسایی ۳ پل نواب – امام خمینی، قزوین – نواب و هلال احمر – نواب در محدوده این منطقه خبر داد.

به گفته آبادیان پایه‌های این ۳ پل که قدمت ساخت آن‌ها باعث فرسودگی شده بود و به لحاظ حجم تردد خودروها در این محور و قرار گرفتن در هسته مرکزی و پر جمعیت شهر تهران، نیاز به مرمت و ایمن سازی داشت که با محاسبات دقیق علمی و فنی خاکبرداری اطراف پایه‌ها انجام و پس از افزایش تعداد میلگردها نسبت به تقویت ستون‌ها و فونداسیون با کاشت میلگرد و بتن ریزی  برای نگه داری و استحکام پایه‌ها اقدام می‌شود.

شهردار منطقه ۱۱ خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای ایمنی سازه‌های استراتژیک شهر تهران درتمام شهر آغاز شده است و مقاومت پل ها پس از بررسی نقشه های اجرایی و مدل سازی و احصاء میزان استحکام پایه‌ها محاسبه شده که در صورت نیاز با اجرای بتن مسلح و تقویت ستون ها نسبت به مقاوم سازی آن‌ها اقدام خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت تهران سما، بر اساس این گزارش عملیات ایمن سازی و تقویت پایه ۳ پل ماشین رو خیابان نواب – امام خمینی ، قزوین – نواب و هلال احمر – نواب در محدوده منطقه ۱۱ با توجه به قدمت احداث آن ها هم اکنون در حال اجراست.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس