تاریخ انتشار: ۱۸ اسف ۱۳۹۳

هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد تهران شد. به گزارش گذارنیوز به نقل از آریا هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی به ریاست واریو رانتا معاون آژانس به همراه آپارو رئیس پادمان های این نهاد بین المللی بامداد امروز وارد فرودگاه امام خمینی شد . این کارشناسان برای مذاکره درباره ادامه همکاری های ایران […]

هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد تهران شد.

ظریف

به گزارش گذارنیوز به نقل از آریا هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی به ریاست واریو رانتا معاون آژانس به همراه آپارو رئیس پادمان های این نهاد بین المللی بامداد امروز وارد فرودگاه امام خمینی شد .
این کارشناسان برای مذاکره درباره ادامه همکاری های ایران و آژانس وارد تهران شده اند.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان پیش از این اعلام کرده بود:‌ این مذاکرات که با حضور مسئولان سازمان انرژی اتمی و نمایندگانی از وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد بر اساس بیانیه همکاری های ایران و آژانس موسوم به بیانیه تهران که آبان ۹۲ امضا شده است صورت خواهد گرفت.
بهروز کمالوندی افزود: ‌بر اساس این بیانیه تاکنون سه مرحله از همکاری های ایران و آژانس انجام شده است که هر یک از این مراحل چند موضوع را شامل می شود و تاکنون جمعاً به ۱۸ موضوع پرداخته شده است.

توافق با ایران بیش از یک دهه خواهد بود     
یک مقام ارشد آمریکایی در مصاحبه با رسانه های صهیونیست گفت:عجله ای برای توافق با ایران نداریم.
به گزارش پایگاه اینترنتی فوروارد،این مقام که نامش فاش نشده است در مصاحبه تلفنی خود گفت: توافق اتمی پیشنهادی به ایران محدود به یک دهه نخواهد بود.
وی افزود: ما در حال کار بر روی توافقی خوب هستیم و عجله نمی کنیم. ما خواهان توافقی خوب بدون فشار زمان هستیم.
این مقام ارشد آمریکایی در ادامه افزود: قدرت های جهانی به ایران اجازه نخواهند داد که اتمی شود. ما می توانیم به توافقی بلند مدت برسیم که فاصله ایران از تسلیحات اتمی را زیاد کند.توافقی که بیش از یک دهه به طول انجامد.یک توافق بهتر از حمله نظامی است.

شکست در مذاکرات به منزله گسترش برنامه اتمی ایران است  
گری سیک مشاور اسبق کاخ سفید در مطلبی در سایت پولیتیکو نوشت:شکست در مذاکرات اتمی با ایران به منزله گسترش برنامه اتمی این کشور است.
پایگاه اینترنتی پولیتیکو،سیک نوشت: گری سیک مشاور سیاسی جرالد فورد، جیمی کارتر و دونالد ریگان روسای جمهور اسبق آمریکا گفت:‌ امروز بسیاری خود را آماده مخالفت با توافق اتمی بر اساس مذاکره با ایران و بازگشت به دوران فشار و انزوا بر این کشور با هدف تضمین حذف تمامی قابلیت اتمی ایران و رسیدن به احتمال صفر برای دستیابی این کشور به سلاح اتمی در آینده می کنند.این موضع با موضع نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که در برابر کنگره آمریکا نزدیک است.
مطمئنا بازگرداندن ساعت و حذف هر بخش از برنامه اتمی ایران مطلوب است.اما طرفداران هرگونه سیاست فشار باید بدانند که اگر آنها به آرزوی خود برسند آنگاه با این وضعیت تهدیدی امنیتی بزرگتری را ایجاد می کنند زیرا با افزایش تهدیدات ایران به طور متناوب برنامه اتمی خود را گسترش داده است.تحریم های سنگین تر به سرعت سبب رشد برنامه اتمی ایران و افزایش خطر جنگ می شود.

هرگونه توافق با ایران باید با تصویب سنا همراه باشد 
راجر ویکر سناتور جمهوری خواه در میزگردی رادیویی گفت:هرگونه توافق با ایران باید با تصویب سنا همراه باشد.
به گزارش پایگاه اینترنتی هیل،ویکر گفت:این تنها یک توافق بین رئیس جمهور آمریکا و رهبر ایران نیست.این توافق باید به تصویب مجلس سنای آمریکا هم برسد.
وی در ادامه خواهان نقش موثرتر نمایندگان دمکرات برای کمک به فشار بر دولت اوباما به منظور ارائه نقش پررنگ کنگره در مذاکرات دیپلماتیک شد و درباره حمایت آنها از این موضوع ابراز تردید کرد.
ویکر گفت:آنچه که بارها شاهد آن بوده ایم این است که دوستان دمکرات مابیانیه های درستی صادر می کنند اما هنگامی که به رای آنها نیاز داریم به سختی می توانیم حمایت آنها را مشاهد کنیم.

(عکس تزئینی می باشد)

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس