تاریخ انتشار: ۰۶ ارد ۱۳۹۵
ترکان:

باید سوال شود چرا از آن زمان تا امروز ما نظارتی از سوی مجلس نداشته ایم.این افرادی که امروز کمیسیون برجام تشکیل داده اند، آن روز کجا بودند؟!

« اکبر ترکان» مشاور ارشد رییس جمهوری از مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه خواست مسئولان دولت قبل را به دلیل خرید اوراق قرضه از امریکا و سرمایه گذاری در یک«کشور متخاصم» محاکمه کنند.

به گزارش “گذارنیوز” ترکان امروز دوشنبه در واکنش به برداشت بیش از دو میلیارد دلار از داراییهای جمهوری اسلامی ایران توسط دستگاه قضایی امریکا  گفت: « واقعیت این است که در زمان دولت گذشته، در آمریکا که یک دولت متخاصم است، سرمایه گذاری کردیم در حالی که این کار تخلف بود و باید قوه قضاییه به این قضیه ورود کند.

وی افزود: علاوه بر این، اقدام به سرمایه‌گذاری توسط مسوولان وقت بانک مرکزی ایران که به خرید اوراق قرضه دولتی آمریکا به‌ عنوان یک کشور متخاصم انجامید با سیاست جمهوری اسلامی ایران در تضاد بوده است و مجلس باید به این قضیه رسیدگی می کرد.

مشاور ارشد رییس جمهوری با انتقاد از عملکرد مجلس در این زمینه گفت: «باید سوال شود چرا از آن زمان تا امروز ما نظارتی از سوی مجلس نداشته ایم.این افرادی که امروز کمیسیون برجام تشکیل داده اند، آن روز کجا بودند؟!»

وی با بیان اینکه در طول دوره احمدی نژاد، بی تدبیریهای زیادی رخ داد که مساله توقیف دو میلیارد دلار دارایی ایران در امریکا تنها یک مورد آن است، تصریح کرد: این اقدام دولت قبل تخلف مشخص از قانون محسوب می شود و باید قوه قضاییه به این مسئله ورود کند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس