تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] درحالیکه نماینده مردم تویسرکان معتقد است کمیسیون قضایی با ۱۳ نفر عضو به حد قانونی نرسیده و نمی‌تواند طرح‌ها و لوایح را بررسی کند، نایب رئیس مجلس تصمیم‌گیری در این زمینه را برعهده هیات رئیسه عنوان کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، محمد مهدی مفتح در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۹ […]

[ad_1]

درحالیکه نماینده مردم تویسرکان معتقد است کمیسیون قضایی با ۱۳ نفر عضو به حد قانونی نرسیده و نمی‌تواند طرح‌ها و لوایح را بررسی کند، نایب رئیس مجلس تصمیم‌گیری در این زمینه را برعهده هیات رئیسه عنوان کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، محمد مهدی مفتح در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۹ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین‌نامه‌ای با استناد به ماده ۱۸ گفت: مصوبات آئین نامه باید دقیقا از سوی هیات رئیسه اجرا شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: در آئین نامه تعداد اعضای کمیسیون‌ها تعیین شده که باید ۱۹ نفر باشد و اگر به این تعداد نرسد جلسات رسمی نیست و طرح‌ها و لوایح قابل طرح نیستند لذا خلاف آئین‌نامه صورت گرفته و این نباید مبنایی برای اقدام‌های غیرقانونی بعدی باشد.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: طبق آئین‌نامه باید اعضای کمیسیون‌ها به ۱۹ نفر برسد اما در خصوص کمیسیون قضایی این کار صورت نگرفته و طبق بند ۱۰ ماده ۲۴ آئین‌نامه اتخاذ تصمیم در موارد اختلافی و یا عدم رعایت آئین‌نامه بر عهده هیات رئیسه است.

۲۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس