تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: از دولت می‌خواهم تا زمانی که در این جایگاه هستید، عاشقانه کار کنید و این عشق را در عرصه عمل نشان دهید. مبادا در سال آخر همه مسائل سیاسی باشد و مسئله معیشت مردم نادیده انگاشته شود. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی […]

[ad_1]

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: از دولت می‌خواهم تا زمانی که در این جایگاه هستید، عاشقانه کار کنید و این عشق را در عرصه عمل نشان دهید. مبادا در سال آخر همه مسائل سیاسی باشد و مسئله معیشت مردم نادیده انگاشته شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره فرارسیدن هفته دولت، شهید بهشتی و شهید رجایی را افرادی ساده‌زیست دانست که به‌گفته حضرت امام، در پی رسیدن به مقام تغییری در شخصیت‌شان ایجاد نشد، گفت: آنها برای تمامی دولتمردان در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، الگو هستند.


حجت‌الاسلام خاتمی با بیان این‌که سه‌گونه رفتار در رابطه با قوای مختلف داریم، خاطرنشان کرد: رفتار نخست، رفتار متملقانه است که نباید بگوییم بالای چشم کسی ابروست. این رفتاری غیراسلامی است که به‌گفته امیرالمونین موجب نادیده گرفتن مسائل می‌شود و مسئولان را بیچاره می‌کند.


خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: رفتار دوم، رفتار عیب‌جویانه است که بر اساس آن فرد، تمام تلاش خود را می‌کند که عیبی پیدا کند. اما روش سوم عبارت است رفتار ناصحانه که در این شیوه، خوبی‌ها را می‌بینند و نقاط ضعف را نیز مورد انتقاد قرار می‌دهند که این شیوه، سبک دینی است.


حجت‌الاسلام خاتمی با تاکید بر این‌که باید نقاط ضعف و قوت را درکنار یکدیگر ببینیم، با اشاره به فرارسیدن سال پایانی عمر دولت، یادآور شد: آسیبی که ممکن است پیش بیاید و در برخی ادوار نیز پیش آمده، این است که معمولاً در سال چهارم، همه‌چیز تحت‌الشعاع انتخابات قرار می‌گیرد و کار مردم نادیده گرفته می‌شود.


او گفت: نمی‌گویم، اکنون چنین هست یا نیست. اما از دولت می‌خواهم تا زمانی که در این جایگاه هستید، عاشقانه کار کنید و این عشق را در عرصه عمل نشان دهید. مبادا در سال آخر همه مسائل سیاسی باشد و مسئله معیشت مردم نادیده انگاشته شود.ادامه دارد …

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس