تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:با استفاده از پژوهش ها و دانش روز می توان ضریب خطا را در تصمیمات محیط زیستی به حداقل رساند. به گزارش ایسکانیوز، معصومه ابتکار روز شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه آزاد اسلامی افزود:امروزه برای تصمیمات محیط […]

[ad_1]

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:با استفاده از پژوهش ها و دانش روز می توان ضریب خطا را در تصمیمات محیط زیستی به حداقل رساند.

به گزارش ایسکانیوز، معصومه ابتکار روز شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه آزاد اسلامی افزود:امروزه برای تصمیمات محیط زیستی از پژوهشگران و برجستگان این رشته استفاده می شود تا محیط زیست حفظ شود.
وی با اشاره به امضای تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: قطعا بعد از این و با استفاده از دانش روز ضریب خطا کمتر خواهد شد و امیدواریم این تفاهم نامه سبب انسجام بیشتر برای اجرای پژوهش های محیط زیستی در راستای حفظ آن شود.
رییس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: تاکنون دانشگاه آزاد اسلامی خدمات زیادی برای گروه های محیط زیستی داشته است و در بسیاری از شوراهای پژوهشی ادارات کل محیط زیست و همچنین سازمان اصلی تعداد زیادی از اساتید دانشگاه آزاد عضو هستند.
ابتکار گفت: در بسیاری از ابعاد ادارات کل محیط زیست استان ها با دانشگاه آزاد استانی همکاری و ارتباط تنگاتنگی دارند، زمینه ها برای همکاری بسیار زیاد است و خوشحالم که امروز آنرا در قالب امضای تفاهم نامه در یک چارچوب قرار دادیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است افزود: این دانشگاه ظرفیت بسیار خوبی دارد بنابراین ایجاب می کند از تمام این ظرفیت ها و توانمندی ها در راستای حفظ محیط زیست استفاده کنیم.
ابتکار به تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم تحقیقات و فناوری اشاره کرد و گفت:براساس این تفاهم نامه در خصوص توسعه رشته ها در حال همکاری هستیم؛ پیشنهاد دادیم تا یک واحد درسی به صورت اختیاری در راستای آشنایی با فرهنگ محیط زیستی و با نگاه اصلاح رفتار به دروس دانشگاهی اضافه شود که این واحد می تواند به صورت عملی نیز ارائه شود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: با جهاد دانشگاهی هم بحث تشکل های علمی و تشکل های دانشجویی محیط زیستی را داریم، بیش از ۱۰۰ تشکل محیط زیستی در جهاد دانشگاهی فعال است که می تواند منجر به جریان سازی اجتماعی در راستای حفظ و کمک به محیط زیست شود.
وی اظهار کرد: علاوه بر این طبق ماده ۱۹۰ برنامه ششم توسعه تاکید شده تمام دستگاه های دولتی از جمله دانشگاه ها هم باید مدیریت سبز داشته باشند و این موضوع در مجموعه خودشان مدیریت شود که شامل مصرف آب، کاغذ و یا تفکیک و جمع آوری زباله می شود که در قالب مدیریت سبز به تمام دانشگاه ها ابلاغ شده است.
ابتکار تاکید کرد: این فرصت خوبی است و توجهی که رییس جمهور به مقوله محیط زیست دارد و دولت تدبیر و امید را محیط زیستی نامیده است، باید از تمام ظرفیت ها برای پیشبرد برنامه های محیط زیستی و حفظ آن استفاده کنیم تا مبتنی بر دانش روز پیش رویم که در این راستا نقش دانشگاه ها بسیار مهم و کلیدی است.

۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس