تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و ساختمان همچنان رشد منفی دارند، عنوان کرد که حرکت به سمت یکسان‌سازی ارز در حال شتاب گرفتن است. به گزارش اقتصادنیوز، در نشست صبح امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران سه موضوع بیشتر از مسائل مطرح دیگر رئیس اتاق بازرگانی تهران مهم به نظر […]

[ad_1]


رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و ساختمان همچنان رشد منفی دارند، عنوان کرد که حرکت به سمت یکسان‌سازی ارز در حال شتاب گرفتن است.

به گزارش اقتصادنیوز، در نشست صبح امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران سه موضوع بیشتر از مسائل مطرح دیگر رئیس اتاق بازرگانی تهران مهم به نظر می‌رسد. یک موضوع جزئیات کمتر گفته شده درباره نرخ رشد اقتصادی، موضوع دوم نزدیک‌تر شدن به ارز تک نرخی و مساله سوم بحث فشارهای مالیاتی است.

مسعود خوانساری درباره نرخ رشد اقتصادی بهار امسال گفته است: اقتصاد ایران در فصل بهار امسال مطابق با گزارش مرکز آمار ایران ۴٫۴ درصد رشد داشته که بر این اساس، در بخش نفت متوسط صادرات ۲٫۱ میلیون بشکه در روز را تجربه کرده‌ایم و ۱٫۱ درصد از ۴٫۴ درصد رشد را نفت تأمین کرده است.

آن طور که مهر گزارش داده، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: در بخش کشاورزی نیز در فصل بهار چهار درصد رشد و در بخش صنعت نیز رشد مثبت داشته‌ایم، در حالی که رشد صنعت در فصل پاییز سال قبل منفی ۲٫۲ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: آمار حکایت از این دارد که در بخش خدمات نیز رشد را در فصل بهار تجربه کردیم؛ این در حالی است که بخش‌های ساختمان و سرمایه‌گذاری همچنان با رشد منفی مواجه هستیم. البته موجودی انبارها کاهش نیافته بنابراین می‌توان اعلام کرد که صادرات رونق داشته است.

خوانساری درباره نرخ ارز نیز بیان کرد: با پیگیری‌های بخش خصوصی و نظر دولت، یکسان‌سازی نرخ ارز در حال به نتیجه رسیدن است و با ابلاغ بانک مرکزی برای آزادسازی خرید و فروش ارز از سوی بانک‌ها این کار آغاز شده است. البته افزایش روزانه قیمت ارز مبادله‌ای نیز نشانگر این است که حرکت به سمت یکسان‌سازی در حال شتاب گرفتن است.

وی درباره مالیات نیز بیان کرد: فشار مالیاتی سال ۹۴ در سال جاری قطعاً رخ نخواهد داد و با رشدی که در اقتصاد حاکم شده، امید می‌رود بخش صنعت بتواند به روند رو به رشد خود ادامه داده و مشکل بیکاری که معضل اساسی کشور است نیز برطرف شود و این در شرایطی است که در فصل بهار صادرات غیرنفتی رشد داشته و قطعاً اگر صنعت در کنار صادرات به همین روال رشد یابد، شاهد افزایش بیش از پیش صادرات غیرنفتی در بخش صنعت خواهیم بود؛ بخصوص اینکه واقعی شدن نرخ ارز نیز امکان رشد صادراتی را مهیا می‌کند.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس