تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۱ میانگین معدل کتبی مقطع متوسطه ۱۱٫۲۳ بود و میزان قبولی ۷۶٫۳ درصد بود که این رقم برای معدل کتبی برای سال ۹۵ به ۱۲٫۴۶ رسید و ۸۴٫۵۱ نیز درصد قبولی‌ها است. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایسنا، علی زرافشان در سومین […]

[ad_1]

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۱ میانگین معدل کتبی مقطع متوسطه ۱۱٫۲۳ بود و میزان قبولی ۷۶٫۳ درصد بود که این رقم برای معدل کتبی برای سال ۹۵ به ۱۲٫۴۶ رسید و ۸۴٫۵۱ نیز درصد قبولی‌ها است.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایسنا، علی زرافشان در سومین روز از سی‌وسومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه استقرار با کیفیت پایه دهم ماموریت اصلی امسال معاونت آموزش متوسطه است، گفت: پوشش واقعی متوسطه اول ۹۴ درصد ذکر می‌شود اما باید گفت اگر ۱۵۰ هزار دانش‌آموز مشغول در دوره ابتدایی در سنین ۱۲ تا ۱۴ سالگی را در نظر بگیریم می‌توان گفت پوشش تحصیلی افراد ۱۲ تا ۱۴ سال ما ۹۷ درصد است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ارسال طرح معلمان چند مهارتی به استان‌ها در اواخر خردادماه گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در مناطق کم جمعیت روستایی بتوانیم مدارس متوسطه را راه‌اندازی کنیم. برای پوشش تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق محروم، مدارس شبانه‌روزی راه‌حل جدی ماست. ما مدارس روستامرکزی، بزرگسالان و آموزش از راه دور را نیز داریم که به تحصیل دانش‌آموزان در مناطق روستایی کمک می‌کنند.

زرافشان با بیان اینکه ۲۹۸ پژوهشسرای ما در چند سال گذشته ظرف دو سال به ۵۰۰ پژوهشسرا رسیده است گفت: ابتدای مهرماه امسال ۱۱۵ پژوهشسرای جدید افتتاح می‌شود که با احتساب آنها می‌توان گفت ۶۱۵ پژوهشسرا در سراسر کشور خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم ۱۰۰ پژوهشسرای باقیمانده در برنامه را نیز تاسیس کنیم تا کل مناطق ما دارای پژوهشسرا بشوند.

او به ارتقای مدیریت آموزشگاهی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۷۷۹۰ مدرسه تحت پوشش این برنامه هستند و تعداد آنها مهرماه امسال به ۱۴ هزار و ۱۰۸ مدرسه خواهد رسید.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین با اشاره به تربیت ۲۵۰ مربی کارآفرین برای استان‌ها گفت: مدیران پژوهشسراها، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و باید از آنها حمایت کرد تا دانش‌آموزان کارآفرین شناسایی شده در مسیر صحیح هدایت شوند. برنامه ارتقای کیفیت یادگیری گروه‌های آموزشی نیز تهیه شده که به زودی ابلاغ می‌شود.

زرافشان در ادامه با اشاره به تغییر ترکیب نیروی انسانی در متوسطه گفت: در شاخه فنی افزایش نیرو و در شاخه نظری کاهش نیرو داشته‌ایم. با توجه به افزایش ۵۰ درصدی شاخه‌های فنی و کاردانش باید موضوع تامین فضا و تجهیزات به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: در سال ۹۱ میانگین معدل کتبی مقطع متوسطه ۱۱٫۲۳ بود و میزان قبولی ۷۶٫۳ درصد بود که این رقم برای معدل کتبی برای سال ۹۵ به ۱۲٫۴۶ رسید و ۸۴٫۵۱ نیز درصد قبولی‌ها است.

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس