تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۴
روایت نیویورک تایمز از بازگشایی سفارت لندن در تهران;

بریتانیا سفارت خود را روز یکشنبه در تهران بازگشایی کرد، اقدامی که نشان دهند روابط جدیدی میان دو کشور پس از توافق تاریخی هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی بود.

به گزارش گذارنیوز ، نیویورک تایمز در این باره می نویسد:فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس در مراسم بازگشایی سفارت این کشور در ایران شرکت کرد و شاهد بالا رفتن پرچم اتحادیه اروپا در محل سفارت بود. سفارت انگلیس در تهران از ابتدای نوامبر سال ۲۰۰۱ و پس از حمله معترضان بسته شده بود.

ظریف، وزیر خارجه ایران با استقبال از بازگشایی سفارت لندن در ایران گفت :امروز ما وارد عرصه جدیدی از روابط دوجانبه بر اساس احترام متقابل، سیاست های سازنده و گفت وگو شدیم.

مراسم مشابهی نیز در محل سفارت ایران در لندن برگزار شد؛ این در حالی است که هنوز روشن نیست سفرا چه زمانی دقیقا کار خود را آغاز خواهند کرد.

سفارت لندن در تهران در ابتدا با چند گارمند و بخش محدود کنسولگری آغاز به کار خواهد کرد اما مقامات امیدوارند که در ماه های اینده سفارت به طور کامل فعالیت خود را از سر بگیرد.

بازگشایی سفارت لندن در تهران با شک و تردید کینه ورزی هایی در گوشه و کنار همراه بود. در حدود ۵ معترض به نزدیک محل سفارت لنگلیس رفتند تا تظاهراتی را پس از بازگشایی سفارت برگزار کنند و شعار معمول مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس می دادند. با این تفاوت که شعار مرگ بر سازشگر را نیز سر می دادند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس