تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: بانوان کارمند به علت کم تحرکی در معرض خطر بیماری ها قرار دارند. معاون وزیر ورزش:  به گزارش ایرنا، ربابه شهریان روز یکشنبه در نشست مشترک نایب رئیس هیات های ورزشی استان البرز در کرج افزود: یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه، بانوان کارمند هستند چراکه […]

[ad_1]

معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: بانوان کارمند به علت کم تحرکی در معرض خطر بیماری ها قرار دارند.

معاون وزیر ورزش: 

به گزارش ایرنا، ربابه شهریان روز یکشنبه در نشست مشترک نایب رئیس هیات های ورزشی استان البرز در کرج افزود: یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه، بانوان کارمند هستند چراکه این افراد تحرک زیادی نداشته و در معرض بیماری های مختلفی قرار دارند بنابراین تعامل با استانداری ها برای برگزاری برنامه های ویژه این بانوان ضروری است. 

وی با اشاره به اینکه بانوان سهم بسزایی در ایجاد نشاط و شادابی درجامعه دارند، گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته بانوان البرزی در ورزش های همگانی تعداد بیشتری نسبت به آقایان دارند. 

این مسئول با بیان اینکه دیدگاه رئیس جمهور رفع تبعیض بانوان و آقایان در ورزش است افزود: بر اساس سیاست های مقام عالی وزارت در ورزش بانوان اهمیت به این بخش به خصوص در استان ها به عنوان شاخص های مهمی دیده می شود. 

معاون وزیر ورزش با تاکید بر حضورفعال بانوان در عرصه ورزش گفت: سال ۹۴ بانوان ورزشکار بیش از ۳۵۰ مدال در رویدادهای مختلف به دست آوردند و دراین مدت ۱۷۱ اعزام بین المللی در بخش بانوان داشتیم. 

وی افزود: در چند سال اخیر بانوان توانستند در تمامی بخش های ورزشی افتخارآفرین باشند و در ۴۰ مورد نیز برای اولین بار حضور پیدا کردند از طرفی نیز یکی از افتخارات ما موفقیت در بین کشورهای مسلمان است. 

شهریان با اشاره به اینکه از منابع انسانی خاصی در کشور برخوردار هستیم عنوان کرد: یکی از استان های موفق در این بخش البرز است که سرمایه های سرشاری در ورزش دارد. 

وی گفت: اکنون ۴۷ کرسی ورزشی بین المللی در دنیا داریم که درصدد افزایش آنها در تمام بخش ها هستیم، همچنین ۷۵ داور به مسابقات خارجی از ایران اعزام شدند.

 

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: موضوع استعداد یابی یکی از اولویت های وزارت ورزش و جوانان است و پشتوانه سازی در بخش ورزش به ویژه بانوان در دستور کار است همچنین در بحث استعداد یابی هم پایگاه هایی فعال شده و نظارت با توجه به نرم های موجود و نحوه فعالیت و بهره مندی بانوان از پایگاه ها است. 

وی با اشاره به اینکه اخلاق مداری در ورزش بسیار حائز اهمیت است ادامه داد: در ورزش نگاه تنها به مباحث فنی بود ولی اکنون تغییر رویه داده و تمامی مخاطبان ورزش در این زمره قرار می گیرند. 

وی با اشاره به ظرفیت های ارزشمند ورزش بانوان البرز افزود: با توجه به استعداد های ناب این استان نیاز است که فضای لازم برای پیشرفت بانوان در رشته های مختلف ورزشی فراهم شود. 

وی ادامه داد: البرز نشان داده که شایستگی ها و ویژگی های خاصی در حوزه های مختلف ورزشی دارد، همچنین در سند توسعه استان نیز ورزش به عنوان یکی از شاخص های مهم در نظر گرفته شده که بواسطه این امر قطعا موفق خواهد بود. 

شهریان گفت: دستور العمل نظام نامه ورزشی کشور اکنون نوشته شده ومنشور اخلاق به صورت نظام نامه وجود دارد که در صورت تصویب در اختیار بانوان قرار می گیرد همچنین بحث استاندارد سازی مطرح است که در این ارتباط کارهای خوبی صورت گرفته است و سازمان نظام تخصصی ورزش اساس نامه ای را مشخص کرده تا بسیاری از مشکلات حل شود. 

وی افزود: سازمان نظام تخصصی ورزش به عنوان چتر حمایتی برای همه ورزشکاران و فعالان این عرصه موثر است و یک صنف خاصی از ورزشکاران حمایت می کند. 

شهریان با اشاره به آیین نامه استخدام ورزشی برای قهرمانان که در آینده با انگیزه بیشتری ورزش کرده و نگرانی برای اشتغال نداشته باشند عنوان کرد: وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۵ فدراسیون در بخش بانوان فعال هستند و در ۴۳ مورد استان البرز نیاب رییس بانوان دارند گفت: انعکاس ورزش بانوان به اندازه توانمندی های آنها در ورزش نیست دید چراکه با همکاری رسانه ها مسئولان نیز متوجه ظرفیت های بخش بانوان می شوند. 

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس