تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان از سفر وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان در اوایل اکتبر به ایران خبر داد. به گزارش ایلنا، سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد این کشور اوایل ماه اکتبر به ایران سفر می‌کند. وی در ابتدا قرار بود در ماه […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان از سفر وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان در اوایل اکتبر به ایران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد این کشور اوایل ماه اکتبر به ایران سفر می‌کند. وی در ابتدا قرار بود در ماه مه به ایران سفر کند ولی به دلیل بیماری، سفرش لغو شد.

به گفته سخنگوی این وزارت خانه، گابریل در این سفر با مقامات دولت و نمایندگانی از بخش اقتصادی و تجاری ایران دیدار خواهد کرد.

معاون صدراعظم آلمان نخستین مقام غربی بود که اواخر ژوییه ۲۰۱۵، یعنی بلافاصله پس از امضای توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های بزرگ جهانی به تهران سفر کرد.

بر اساس آمارهای فدراسیون اتاق‌های بازرگانی آلمان، در فاصله زمانی ماه‌های ژانویه تا مه، حجم صادرات این کشور به ایران یازده درصد افزایش یافت و به هشتصد و نود میلیون یورو رسید و قرار بود در سه ماهه نخست به بیش از یک میلیارد یورو برسد.

این نهاد اقتصادی آلمان خاطرنشان کرد «هم مشتری ایرانی و هم صادرکننده آلمانی با مشکل اصلی تامین بودجه مواجه هستند؛ برخی از بانک‌ها از بیم مواجه شدن با تحریم‌های آمریکا، از انجام معاملات با ایران سرباز می‌زنند.»

 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس