تاریخ انتشار: ۱۷ فرو ۱۳۹۵

معاون شهردار تهران صبح امروز در توضیح تذکر حقانی در جلسه علنی شورای شهر تهران در زمینه قطع درختان در باغی در محله دروس اظهار کرد: فردای روزی که اخباری در خصوص قطع درختان در این محله منتشر شد، با هماهنگی نسبت به بازدید از این باغ اقدام کردم.

به گزارش “گذارنیوز” مجتبی عبدالهی،معاون شهردار تهران صبح امروز در توضیح تذکر حقانی در جلسه علنی شورای شهر تهران در زمینه قطع درختان در باغی در محله دروس اظهار کرد: فردای روزی که اخباری در خصوص قطع درختان در این محله منتشر شد، با هماهنگی نسبت به بازدید از این باغ اقدام کردم.
وی افزود: من در حضور اعضای شورای شهر تهران اعلام می‌کنم که اگر اشتباهی در گزارش از بازدید داشته باشم، شخصاً دو الی سه بار از مردم و اعضای شورای شهر عذرخواهی خواهم کرد. چرا که معتقدم بر اساس بازدید بنده هیچ درختی قطع نشده است.
معاون شهردار تهران ادامه داد: به عنوان خادم مردم حدود ۱۲ سال است که در قسمت‌های مختلف شهرداری به مردم خدمت ‌کرده‌ام و نباید ما را به عنوان دروغ‌گو محسوب کنید.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: این ملک در سال ۹۲ باغ اعلام شده است؛ در سال ۹۳ مالک نسبت به باغ‌ بودن ملک‌اش اعتراض کرده اما مجددا در سال ۹۴ شورا باز هم رأی بر باغ بودن این ملک را داده است.
عبدالهی تأکید کرد: شهرداری تهران همه ساله از تاریخ ۲۵ اسفند هر گونه تخریب و گودبرداری را در تهران ممنوع اعلام می‌کند.
وی یادآور شد: کارگاه این ملک از ۱۸ اسفند گذشته تعطیل بوده و این در حالی است که مالک باغ بر اساس مصوبه برج‌باغ در بهمن‌ماه سال ۹۴ مجوز ساخت و ساز دریافت کرده است.
عبدالهی همچنین در خصوص سنگفرش کردن خیابان ۳۰ تیر به امضای توافق‌نامه‌ای با وزارت امور خارجه در دولت قبل اشاره کرد و گفت: در رابطه با تمام خیابان‌هایی که در آن بهسازی صورت گرفته است از جمله خیابان مشق یا سردر باغ ملی و ساختمان‌های اطراف آن توافق‌نامه‌ای با وزارت امور خارجه به امضا رسیده است و بعضا برخی از این فضاها به دوره قاجار باز می‌گردد و بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد.
وی تصریح کرد: بر اساس توافقات شهرداری خیابان ۳۰ تیر پیاده‌راه نمی‌شود و تنها آرام‌سازی خواهد شد در این خیابان فضاهای تاریخی از جمله آتشکده، موزه آبگینه، دو کلیسا و ساختمان کتابخانه ملی و مدرسه زرتشتی‌ها وجود دارد و باید بهینه‌سازی به گونه‌ای باشد تا همه بتوانند از معابر استفاده کنند. این منطقه قطب گردشگری برای بازدیدهای توریستی است و ما به دلیل مشکلاتی که طی این چند هفته برای ساکنین این منطقه به وجود آمده از شهروندان عذارخواهی می‌کنیم.
به گزارش آنا در پاسخ به توضیحات معاون شهردار تهران در خصوص قطع درختان در باغ دروس حقانی رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران خطاب به اعضای شورای شهر گفت: از آنجا که صاحبان این ملک نمی‌توانستند با خودروی سنگین تنه‌های درخت را جابجا کنند با یک پاترول درختان قطع شده را به بیرون باغ منتقل کردند.
حقانی تصریح کرد: جابجایی درخت یک شوخی است. تنها چند شرکت وجود دارد که با مبالغ بالایی حدود ۱۲۰ میلیون تومان برای جابجایی هر اصله درخت پول می‌گیرند اما این شوخی‌ای بیش نیست.
وی خطاب به چمران گفت: آقای چمران! آقایی آنجا با چند بادیگارد حضور داشتند که در واقع همان شخصی بود که درختان منطقه ۴ را قطع کرد. چگونه است که اجازه ساخت برج ۱۱ طبقه در دروس داده می‌شود؟ باید در این زمینه پاسخگو باشند.
حقانی در جلسه امروز شورای شهر،دو عکس هوایی گرفته شده از باغ دروس را در اختیار خبرنگاران گذاشت که در این عکس‌ها کاهش تعداد درختان باغ قابل مشاهده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس