تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که عدم صداقت پاکستان در اجرای تعهداتش، مانع اصلی به نتیجه نرسیدن نشست چهارجانبه صلح افغانستان است. به گزارش ایسکانیوز، «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان و «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد در حاشیه مجمع عمومی این سازمان دیدار […]

[ad_1]

معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان در دیدار با دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که عدم صداقت پاکستان در اجرای تعهداتش، مانع اصلی به نتیجه نرسیدن نشست چهارجانبه صلح افغانستان است.

به گزارش ایسکانیوز، «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان و «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد در حاشیه مجمع عمومی این سازمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

«بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد، در دیدار با «سرور دانش» معاون دوم رئیس‌جمهور افغانستان، نسبت به افزایش شدید آمار آوارگان داخلی و بیش از یک میلیون کودک دچار سوء‌تغذیه در افغانستان ابراز نگرانی کرد و از حکومت افغانستان خواست تا به این مشکلات رسیدگی کند.

در این دیدار که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، «صلاح الدین ربانی» وزیر امور خارجه افغانستان و «محمود صیقل» نماینده دائمی افغانستان در سازمان ملل نیز حضور داشتند.

دانش ضمن مهم خواندن همکاری‌های سازمان ملل متحد در ارتباط با مسائل ملی و بین‌المللی افغانستان ابراز امیدواری کرد که حکومت وحدت ملی افغانستان و نمایندگان جامعه جهانی بتوانند با استفاده از نشست بروکسل چارچوب مشخص و موثری از تعهدات متقابل ارائه کنند.

بان کی مون نیز متعهد شد که در نشست بروکسل شرکت کند.

معاون دوم اشرف غنی در خصوص روند صلح در افغانستان بیان داشت که امضای توافقنامه صلح با حزب اسلامی حکمتیار گام مثبتی در راستای تأمین صلح و امنیت است.

وی همچنین با تأکید بر تقویت فعالیت گروه هماهنگی چهارجانبه با حضور نمایندگان افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا، عامل اصلی نتیجه ندادن این روند را عدم صداقت و توجه جدی پاکستان در قبال تعهداتش دانست.

پیش از این بارها مقامات پاکستان گفته بودند که هدف از نشست افغانستان، پاکستان، چین و آمریکا در اسلام‌آباد، راضی‌کردن طالبان به مذاکره است و صلح در افغانستان از طریق مذاکرات سازنده‌ امکانپذیر خواهد شد.

۳۰۴

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس