تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  هیلاری کلینتون روز شنبه (۲ مرداد) در همایش انتخاباتی فلوریدا، تیم کین را معاون اول و همراه انتخاباتی خود معرفی کرد. اقدامی که با موضع گیری های جمهوریخواهان و نماینده آنها علیه وی همراه شد. به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه انگلیسی دیلی میل به این بهانه نگاهی به سوابق و فعالیتهای سناتور فعلی ویرجینیا […]

[ad_1]

 هیلاری کلینتون روز شنبه (۲ مرداد) در همایش انتخاباتی فلوریدا، تیم کین را معاون اول و همراه انتخاباتی خود معرفی کرد. اقدامی که با موضع گیری های جمهوریخواهان و نماینده آنها علیه وی همراه شد.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه انگلیسی دیلی میل به این بهانه نگاهی به سوابق و فعالیتهای سناتور فعلی ویرجینیا و همپای آتی نامزد دمکرات ها انداخته است.

دیلی میل می نویسد: تیم کین (Tim Kaine) شهردار پیشین ریچموند و فرماندار سابق ویرجینیا است که اکنون در کسوت سناتوری این ایالت مشغول به قانونگذاری در سنا است. وی به زبان اسپانیولی مسلط است و می تواند که با توجه به حسن شهرت خود در ایالت رقابتی ویرجینیا کمک حال کلینتون در انتخابات آتی ریاست جمهوری باشد.

کین متولد ایالت مینه سوتا و پرورش یافته کانزاس سیتی است. وی در دوران جوانی به پدر خود در جوشکاری کمک می کرد اما پس از آنکه با همسر آینده خود در دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد آشنا شد به ایالت ویرجینیا مهاجرت کرد. وی و آن هولتون (Anne Holton) در سال ۱۹۸۴ ازدواج کردند و هر دو ۵۸ سال دارند. یک دختر و دو پسر حاصل ازدواج این زوج کاتولیک است. 

کین پس از فارغ التحصیلی به حرفه وکالت اشتغال یافت و از زمانی که وارد سنا شد در کمیته نیروهای مسلح بر مسائل نظامی و سیاست خارجی تمرکز کرد. او یکی از متحدین نزدیک باراک اوباما محسوب می شود و حتی ممکن بود که در رقابتهای سال ۲۰۰۸ معاون اول او شود.

جمعه پیش و چند روز مانده به همایش سراسری دمکرات ها، هیلاری کلینتون در تماسی تلفنی کین را از تصمیم خود آگاه ساخت و وی معاون اول کلینتون شناخته شد. 

به نظر می رسد که کین با تسلط خود به زبان اسپانیولی بتواند حضور موثری در این رسانه ها داشته باشد و اسپانیولی زبانهای آمریکا را که دل خوشی از ترامپ ندارد به اردوی کلینتون جذب نماید. وی در جریان سفری که در سال ۱۹۸۰ به هندوراس داشت با زبان اسپانیولی آشنا شد.

تارنمای آمریکایی ‘بریت بارت’ به تازگی ضمن اعلام اینکه کین از حامیان توافق هسته ای است، او را از جمله کسانی دانست که با ترفند اطاله مذاکرات قصد کارشکنی در تحریم های ضد ایرانی کنگره را داشت. وی همچنین از جمله سناتورهایی بود که سال گذشته سخنرانی نتانیاهو در کنگره را تحریم کرد. تیم کین خود را ‘طرفدار پر و پا قرص توافق هسته ای’ می داند . وی گفته است توافق هسته ای ‘اوضاع فعلی را به بهترین نحو ممکن بهبود داد.’

دیلی میل افزود: سناتور ویرجینیا را سیاستمداری محتاط و جدی می دانند که در گرماگرم مبارزات انتخاباتی ایالت متبوع خود لغزش اخلاقی نداشته است. با این حال کین در دوران فرمانداری هدایایی به ارزش ۱۶۰ هزار دلار دریافت کرد و مدعوین وی نیز هزینه سفرهای او را پرداخت نمودند. 

گرچه این هدایا بر اساس قوانین ایالت ویرجینیا مجاز است ولی آمادگی وی برای دریافت آنها می تواند در دوران انتخابات دردسرساز شود، آنگونه که دونالدترامپ علیه آن موضع گرفته است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس