تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۵

– معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: شهردار باید نگاهی جامع و همه جانبه به مسایل شهری داشته باشدو به ساختن شهر سالم، سبز، روان، زیبا، با فرهنگ، ایمن و شهر شاد فکر و اقدام کند و همین مساله نشان می دهد که شهرداران چه وظایف سنگین و حساسی را بر عهده دارند.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری روز دوشنبه به نقل از مجتبی نیک کردار در اولین گردهمایی شهرداران استان کرمانشاه که در شهر صحنه برگزار شد، افزود: زمین امانتی است که در اختیار ما قرار دارد و همه ما موظفیم که از آن نگهداری کنیم و در همین راستا حفظ محیط زیست یکی از وظایف اصلی شهرداران است و باید در برنامه های شهرداری ها دیده شود.
وی اظهار کرد: شهرداران باید مساله اقتصاد شهر را به صورت جدی دنبال کنند و برای تقویت و افزایش آن برنامه داشته باشند زیرا هر چه اقتصاد شهری و درآمد و رفاه مردم افزایش یابد مشارکت آنها و همیاری آنها با مدیران شهری بهتر و بیشتر خواهد شد.
وی به اهمیت صنعت گردشگری و نقش آن در توسعه شهری اشاره و بیان داشت: یکی از مهمترین پتانسیل های هر شهری برای توسعه، رونق و درآمدزایی، توجه به مقوله گردشگری است و هر شهری که در این راستا بتواند خودش را آراسته کند و جاذبه های گردشگری و فضای سبز مناسب ایجاد کند و بتواند گردشگران بیشتری جذب کند به اقتصاد شهر کمک کرده و به همین منظور توصیه می کنم که ایجاد غرفه های صنایع دستی در دستور کار مشترک شهرداری ها و سازمان میراث فرهنگی قرار بگیرد.
معاون استاندار کرمانشاه در ادامه به نگاه همه جانبه شهرداران به شهروندان و ایجاد امکانات برای تمام اقشار جامعه اشاره کرد و گفت: یک شهر، دارای شهروندان مختلفی است که ایجاد امکانات متناسب با وضعیت جسمی آنها وظیفه شهرداران است از همین رو معابر شهری برای همه اقشار بویژه افراد معلول و جانباز و حتی افراد مسن و کودکان باید در برنامه های شهرداران دیده شود تا آنها بدون کمترین خطری بتوانند در شهر تردد کند.
وی مشارکت مردم در مدیریت شهری را یک ضرورت دانست و عنوان داشت: تا وقتی مردم پای کار نیایند شهر درست نمی شود و باید مردم را به سرمایه گذاری در امور شهری تشویق کنیم و همچنین سازمان های مردم نهاد و خیرین را در اداره شهر پای کار بیاوریم و مشارکت آنها را در برنامه های خود داشته باشیم.
نیک کردار با ذکر حدیثی از امام علی (ع) که «فرصت ها مثل ابر بهار می گذرند» اظهار داشت: مطابق فرمایش این امام بزرگ باید از فرصت ها و مسوولیت هایی که در اختیار داریم بهترین و بیشترین استفاده و خدمت رسانی را ببریم و در پایان مسوولیتمان نام و اثر نیکی از خود به جای گذاشته باشیم که نمونه بارز این مساله کارها و اقداماتی است که مهندس شهرستانی در حدود ۴۵ سال پیش در کرمانشاه انجام داده و مردم هنوز از ایشان به نیکی نام می برند و این مساله بهترین دستاوردی است که یک مدیر در ازای خدماتش از مردم می گیرد.
در این نشست علاوه بر شهرداران استان کرمانشاه، همچنین مدیران کل میراث فرهنگی و گردشگری، بهزیستی، مدیران کل امور فنی و شهری استانداری، فرماندار صحنه و جمعی از کارشناسان حوزه شهری استانداری نیز حضور داشتند.
در این نشست آخرین دستورالعمل ها و قوانین صادره در سال ۹۵ مورد بررسی قرار گرفت و شهرداران در جریان امور و مقررات مرتبط با کار شهرداری در سال جاری قرار گرفتند.
۸۰۶۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس