تاریخ انتشار: ۰۸ خرد ۱۳۹۵

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام خواستار بسترسازی برای ایفای هرچه بهتر نقش جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی شد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا از روابط عمومی استانداری ایلام، حسین کلانتری در نشست کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در سطح اجتماع اظهار کرد: امروز جامعه درگیر آسیب های اجتماعی و فرهنگی است که اگر چه به طور کلی نمی توان آنها را ریشه کن کرد، اما می توان با ارائه راهکارهای عملی و علمی، از رشد آنها جلوگیری کرد.
وی افزود: نگرانی هایی در حوزه اجتماعی وجود دارد که همه دستگاه های ذیربط باید در راستای کاهش این آسیب ها تلاش کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به ظرفیت های اقتصادی موجود در استان تاکید کرد: می توان با استفاده از ظرفیت های اقتصادی و کم کردن میزان بیکاری در جامعه آسیب های اجتماعی را کاهش داد.
کلانتری به ضرورت ایجاد اتاق فکر در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: اتاق های فکر در حوزه اجتماعی در دانشگاه های استان تشکیل شده است که صاحبنظران و اساتید دانشگاه در این اتاق ها فعالانه در زمینه بررسی آسیب های اجتماعی و ارائه راهکارهای کاهش این آسیب ها فعالیت می کنند.
وی اضافه کرد: هماهنگی بین نهادهای متولی فرهنگ در استان، بازیابی هویت و ارتقاء خودباوری در نسل جوان در امر کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، خودکشی و … بسیار تأثیرگذار است.
معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت: استفاده از ظرفیت جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر است. لذا باید بستر لازم برای فعالیت آنها فراهم شود.
۶۱۱۹/۶۰۳۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس