تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] در نخستین روز اجرای مصوبه دولت در بورس کالا رقم خورد؛ با اتمام معاملات جو دامی کل کشور براساس ماده ۳۳قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی در بورس کالای ایران، از امروز معاملات ذرت دانه ای کل کشور در بورس کالا آغاز شد که در نخستین روز، کل حجم ذرت عرضه شده در رقابت […]

[ad_1]

در نخستین روز اجرای مصوبه دولت در بورس کالا رقم خورد؛

ذرت و مرغ

با اتمام معاملات جو دامی کل کشور براساس ماده ۳۳قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی در بورس کالای ایران، از امروز معاملات ذرت دانه ای کل کشور در بورس کالا آغاز شد که در نخستین روز، کل حجم ذرت عرضه شده در رقابت خریداران مورد دادوستد قرار گرفت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، هیات دولت سال گذشته عرضه دو محصول ذرت خوزستان و جو کرمانشاه را برپایه اجرای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی به صورت پایلوت در بورس کالای ایران اجرایی کرد که با توجه به موفقیت این طرح، اوایل امسال بود که هیات دولت عرضه ذرت و جو کل کشور در بورس کالای ایران را تصویب کرد. به این ترتیب با موفقیت معاملات جو دامی کشور، از امروز نوبت به ذرت رسیده است تا معاملات این محصول نیز به صورت گواهی سپرده کالایی و همچنین فیزیکی در بورس کالا آغاز شود. براین اساس، امروز کشاورزان استان کرمانشاه به عنوان نخستین عرضه کننده ذرت به صورت قیمت تضمینی در بورس کالا پیش قدم شدند که ۶۵۹هزار و ۷۵۳ هزار کیلوگرم ذرت متعلق به انبار خورشیدی این استان با قیمت ۸هزار و ۶۷۱ ریال به ازای هر کیلوگرم در بورس کالا معامله شد. نکته جالب توجه در معاملات نخستین روز عرضه ذرت استان کرمانشاه، صف تقاضای بالای خریداران به نسبت حجم عرضه بود به طوریکه پس از اتمام معاملات همچنان سفارش های خرید در سامانه معاملات باقی مانده است.

به این ترتیب با گشایش نماد ذرت ۹۵۱۰-۰۱ کرمانشاه در سایت www.tsetmc.com، عرضه ذرت کشاورزان کل کشور در بورس کالای ایران آغاز شد که براساس تصمیمات اتخاذ شده، عرضه ذرت دانه ای استان های کرمانشاه، کردستان، قزوین، فارس، کرمان (جنوب کرمان) و خوزستان در بورس کالای ایران به صورت گواهی سپرده کالایی و در سایر استان ها به صورت فیزیکی انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است، براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی بورس کالای ایران، عرضه معاملات ذرت دانه ای مشمول ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی در قالب گواهی سپرده کالایی از امروز در بورس کالای ایران آغاز شد و نماد های دیگر این استان و سایر استان های مذکور، به موازات پذیرش انبارها اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین محل تحویل محصول خریداری شده، انبارهای مورد پذیرش بورس کالای ایران در استان های اعلام شده خواهد بود که خریدار ملزم است، انبار مورد نظر خود را در فرم ثبت سفارش خرید درج نماید. فهرست انبارها در سایت بورس کالای ایران در بخش انبارها قابل مشاهده است. خریدار می بایست ظرف مدت ۳۰ روز پس از معامله، محصول را از انبار حمل و خارج نماید.استاندارد ذرت دانه ای مورد توافق بورس کالای ایران و وزارت جهاد کشاورزی که از انبارهای پذیرش شده بورس تحویل خریداران خواهد شد.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس