تاریخ انتشار: ۰۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاملات امروز فرابورس در حالی به پایان رسید که ارزش آن بالغ بر یک هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال شد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران، در معاملات ۲ شهریورماه ۱۹۷ میلیون ورقه بهادار در ۲۴ هزار و ۹۱۴ نوبت دادوستد و ارزش آن معادل یک هزار و ۷۸۰ میلیارد و […]

[ad_1]

معاملات امروز فرابورس در حالی به پایان رسید که ارزش آن بالغ بر یک هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال شد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فرابورس ایران، در معاملات ۲ شهریورماه ۱۹۷ میلیون ورقه بهادار در ۲۴ هزار و ۹۱۴ نوبت دادوستد و ارزش آن معادل یک هزار و ۷۸۰ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال شد.

در همین حال شاخص کل فرابورس پس از افت و خیز چند باره با کاهش ۱٫۷۴ درصدی نسبت به دیروز، رقم ۸۰۰ واحد را نمایش داد.

بیشترین حجم معاملات امروز مربوط به داد و ستد ۸ میلیون و ۸۷۰ هزار سهم آتیه داده پرداز بود. البته بالاترین ارزش معاملات نیز در همین نماد رقم خورد و ارزش آن به ۶۶ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال رسید.

در بازار اول، ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار اوراق بهادار به ارزش ۶۰ میلیارد و ۶۳۰ هزار ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی ثبت شد. همین طور، ۷۴ میلیون و ۱۱۰ هزار اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۲۴۲ میلیارد ریال دست به دست شد و بیشترین افزایش قیمت در این بازار مربوط به دامداری تلیسه بود.

طبق این گزارش، نماد شرکت‌های دامداری تلیسه، مینو شرق و لیا بیشترین افزایش قیمت و نماد شرکت‌های بیمه سامان، تدبیرگران فارس و خوزستان و ریل پرداز سیر بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

همچنین‏ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در روز سه‌شنبه همانند روزهای گذشته افت قیمت داشت و در بازه ۹۳۰ تا ۹۹۰ هزار ریال معامله شد. بیشترین افت قیمت مربوط به نماد «تسه ۹۴۰۹» آذر ۹۴ بود.

در میان ETFها، صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر، بیشترین حجم معاملات را ثبت کرد و صندوق اعتماد آفرین پارسیان و گنجینه آینده روشن به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات متعلق به اوراق اجاره چادرملو به ارزش ۳۵۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال بود. همچنین ارزش معاملات روزانه تمامی نمادهای اسناد خزانه اسلامی در این بازار به رقم ۴۱۲ میلیارد ریال رسید.

گفتنی است در روز جاری نماد معاملاتی اوراق گواهی سپرده عام بانک گردشگری پس از پرداخت سود علی‌الحساب ماهانه اوراق و نماد معاملاتی شرکت آ س پ پس از ارائه اطلاعات پیش بینی بازگشایی شد.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس