تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ارتقای توان تولید نیاز اصلی امروز اقتصاد ایران است که قدرت کشور را در عرصه های داخلی و بین المللی تبیین می کند. به گزارش ایرنا، «علی طیب نیا» عصر امروز- چهارشنبه- در آیین معارفه رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: امروز بازار سرمایه کشور با […]

[ad_1]

 وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ارتقای توان تولید نیاز اصلی امروز اقتصاد ایران است که قدرت کشور را در عرصه های داخلی و بین المللی تبیین می کند.

به گزارش ایرنا، «علی طیب نیا» عصر امروز- چهارشنبه- در آیین معارفه رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: امروز بازار سرمایه کشور با پیشرفت ها و تحولات کم نظیری در ۲۰ ماه گذشته روبرو شده که در آن بازار سهام و بازار بدهی ها تحولات چشمگیری را تجربه کرده است.

به گفته این مسئول، امروز نوسان بازار ثانویه جای خود را به آرامش و ثبات نسبی داده و بازار اولیه کشور از عمق بیشتری برخوردار شده است. همچنین در این مدت به شیوه مناسبی به مطالبات فعالان سرمایه از سازمان بورس پاسخ داده شده و تامین مالی برای بخش خصوصی و دولتی صورت گرفته است.

وی بیان داشت: آنچه امروز در اقتصاد کشور اهمیت اساسی دارد دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار کشور، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تقویت توان تولید درونزا و کاهش آسیب پذیری نظام نسبت به تکانه های داخلی و خارجی است.

طیب نیا تصریح کرد: اولویت راهبردی امروز ما دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی یعنی رشد مستمر و پایدار است.

وی گفت: بدون افزایش توان تولید، امکان مقابله با فقر و رفع تبعیض ها و تامین نیازهای ضروری مردم فراهم نیست و جایگاه ایران در نظام بین المللی ارتقا نمی یابد.

طیب نیا اضافه کرد: بدون حل مساله تولید، بازار سرمایه کشور از رونق لازم برخوردار نخواهد بود.

به گفته وی، بازار سهام و سرمایه آیینه تمام نمای وضع واقعی بخش اقتصاد است و برای تامین ثبات آن باید به نیاز اقتصاد یعنی تولید توجه کرد.

این مسئول یادآور شد: تجربه تحریم ها به ما آموخت باید روند نامطلوب اقتصادی کشور را اصلاح کرد و با تقویت توان تولید و مقاوم سازی اقتصاد در برابر مخاطرات داخلی و خارجی ایستاد.

وی اضافه کرد: دستیابی به این مهم جز با تقویت تولید رقابت پذیر و دانش بنیان، استفاده از علوم جدید، ارتقای بهره وری و صادرات محوری میسر نیست.

این عضو کابینه دولت یازدهم ادامه داد: چنین تولیدی باید به توانمندی های بخش خصوصی و تعاونی کشور متکی باشد تا اقتصاد رنجور کشور را بازسازی و احیا کند و رفاه نسل کنونی و آینده را فراهم آورد.

وی گفت: امروز کشور سند اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک سند جامع بالادستی در اختیار دارد که مبتنی بر آسیب شناسی دقیق از مشکلات اقتصاد ایران و حاوی سیاست های مناسب برای اصلاح اقتصاد کشور است و در آن نقش تولید درونزا و برونگرا برای دستیابی به رشد مستمر و پایدار در نظر گرفته شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر مبنای این سد برای ارتقای نقش و جایگاه بازارهای مالی کشور اعم از بازار پول و سرمایه، طراحی و اجرای برنامه عملیاتی مناسب نقش اساسی ایفا می کند و در برنامه های بانک مرکزی، وزرات اقتصاد و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به این مقوله توجه خاصی شده است.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی بیست و نهم بهمن ماه ۱۳۹۲ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند. معاون اول رییس جمهوری نیز سی ام فروردین ماه برنامه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی را برای هر دستگاه تعیین و ابلاغ کرد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس