تاریخ انتشار: ۲۹ مرد ۱۳۹۴
کرار پسر من نیست، حاشیه بسازد با او برخورد می کنم

– استقلال تهران پس از شکست خانگی برابر ذوب‌آهن اصفهان، روز جمعه ۳۰ مردادماه در گرمای خوزستان باید به مصاف استقلال اهواز برود.

به گزارش گذار نیوز،  در آستانه این دیدار با پرویز مظلومی تماس گرفتیم که بحث به جاهای جالبی از جمله مربیگری فرهاد مجیدی در استقلال کشیده شد و… بهتر است خودتان تا انتهای این مصاحبه نیمروزی با ما و سرمربی استقلال تهران باشید.

آقای مظلومی، بازی کردن در گرمای اهواز سخت نیست؟
بدون شک سخت است. ما هم باید با حریف مسابقه بدهیم و هم گرمای هوا! با این حال زمان تمرینات را جلوتر بردیم تا بچه‌ها به گرما عادت کنند و امیدوارم شرایط برای یک بازی باکیفیت مهیا باشد.

برای گرمای اهواز فکری کردید اما با گرد و غبار این شهر می‌خواهید چه‌کار کنید؟
(می‌خندد) برای این یکی دیگر کاری از دست‌مان برنمی‌آید ولی از شوخی گذشته، انتظار می‌رود مسئولان استان خوزستان این مسابقه را در زمان بهتر و خنک‌تری برگزار کنند تا تماشاگران بیشتری هم از دیدن بازی لذت ببرند.

سیاوش بختیاری‌زاده سرمربی استقلال اهواز گفته برای پرویز مظلومی کری نمی‌خوانم ولی استقلالی‌ها مراقب سلامتی خودشان در خوزستان باشند!
سیاوش بختیاری‌زاده یکی از بازیکنان خوب تاریخ فوتبال خوزستان است که در مربیگری هم می‌تواند موفق باشد. هدف ما کسب ۳ امتیاز بازی است. البته این نکته را حتماً بنویسید که این بازی خیلی خانوادگی است.

چطور؟!
از یک‌طرف دو تیم همنام قرار است با هم مصاف بدهند و از طرف دیگر من هم یک خوزستانی هستم. البته همان‌طور که اشاره کردم، امیدوارم شرایط برای انجام بازی فراهم باشد چون در دمای ۵۰ درجه و گرد و غبار نمی‌توان مسابقه برگزار کرد. به قول خود بختیاری‌زاده سلامتی بازیکنان هر دو تیم به خطر می‌افتد.

نیمه اول دیدار با ذوب‌آهن خوب بودید اما نیمه دوم بازی را وادادید. قبول دارید؟
بله، نیمه اول ذوبی‌ها یک بار هم روی دروازه ما نیامدند. به نظرم نیمه دوم هم گل بدی روی اشتباه فردی خوردیم که شیرازه تیم از هم پاشید. ما تیم جوانی هستیم که…

پرویزخان! مکویان جوان است؟!
(به شوخی) یکی باید خود مکویان را جمع می‌کرد!

جدی گفتید یا شوخی کردید؟
هر دو! به هر حال سر مکویان شکسته بود و بعد از آن سوتی هم خودش خیلی به هم ریخت. روز بعد از مسابقه می‌خواست تمرین نکند!

چرا؟
طفلکی خجالت می‌کشید! مکویان یک بازیکن حرفه‌ای و عضو تیم ملی ارمنستان است. خودش می‌دانست چه اشتباه عجیبی مرتکب شده و به همین دلیل خواست تمرین نکند که اجازه ندادم.

دلیل عدم تعویض مکویان پس از آن اشتباه مهلک چه بود؟
دقایق بدی گل خوردیم. بالاجبار خسرو حیدری را یک خط عقب آوردیم و جاسم کرار هم مصدوم شد. شرایط سختی به وجود آمد که همه دیدند.

جاسم کرار تمارض نکرد؟
اصلاً و ابداً! یک نکته‌ای را همین‌جا خدمت شما عرض کنم که پرویز مظلومی کوچکترین تمارض یا حاشیه‌ای را از سوی جاسم کرار تحمل نخواهد کرد و آن لحظه هم شک نکنید او مصدوم شد. دلیل نداشت که بخواهد خودش را به مصدومیت بزند و از زمین خارج شود.

ولی همه از جاسم کرار به عنوان پسر پرویز مظلومی یاد می‌کنند.
نه، این‌طور نیست. همه بروبچه‌‌های استقلال پسر من هستند و تمامی بازیکنان را به یک چشم نگاه می‌کنم. لطفاً باور کنید که جاسم کرار واقعاً آسیب دید.

قبول دارید که در این ناباوری ما و سایر رسانه‌ها خود جاسم کرار هم مقصر است؟
صددرصد! سابقه جاسم کرار بد بوده و این بازیکن در گذشته آن‌قدر حاشیه ساخته که مردم و رسانه‌ها باور نمی‌کنند او واقعاً مصدوم شده است. او در حال حاضر دارد کارش را انجام می‌دهد و احساس می‌کنم کمی بیش از حد روی کرار زوم شده است.

بی‌تعارف قبول دارید این هافبک عراقی اضافه وزن دارد؟
حرف شما کاملاً درست است. جاسم کرار دیر به اردوی بدنسازی ما در کردان اضافه شد. البته این شرایط بسیاری از بازیکنان ماست و سعی می‌کنیم در تعطیلات ۲۰ روزه لیگ، بدن‌ها را به وضعیت ایده‌آل برای ۹۰ دقیقه بازی برسانیم.

پس از بازی با ذوب‌آهن برخی‌ها اعتقاد داشتند که استقلال از لحاظ ساختار دفاعی با مشکلاتی روبه‌روست.
همین امروز اتفاقاً قصد داریم روی این موضوع تمرکز کنیم. ما در تمام بخش‌ها چه فاز دفاعی و چه فاز تهاجمی با مشکلاتی روبه‌رو هستیم و باید آن را اصلاح کنیم. به هر حال تیم تغییرات زیادی داشته و کمی زمان می‌برد تا جفت و جور شویم. باید به این بچه‌ها زمان داد.

این استقلال می‌تواند مدعی قهرمانی باشد؟
ما تمام تلاش خود را می‌کنیم اما…

اما و اگر ندارد! ببخشید این حرف را می‌زنیم ولی استقلال تیم توقع است و همه هواداران انتظار قهرمانی دارند و به کمتر از آن هم راضی نمی‌شوند.
این حرف را قبول دارم ولی هوادار به تلاش تیمی و بازی بچه‌ها هم دقت می‌کند. به گواه اغلب کارشناسان ما داریم بازی‌های زیبا و تماشاگرپسندی را ارائه می‌دهیم. در مرحله اول به دنبال کسب سهمیه آسیا هستیم و در مرحله دوم باید به فکر قهرمانی باشیم. جام حذفی را هم جدی خواهیم گرفت. این اهداف ماست و البته در این راه نیاز مبرمی به حمایت همه‌جانبه هواداران استقلال داریم.

پرسپولیس رقیب سنتی شما در قعر جدول ایستاده است. این مسئله را چطور ارزیابی می‌کنید؟
این اتفاق مقطعی است. پرسپولیس تیم بزرگی است که به زودی به جایگاه اصلی خود بازخواهدگشت.

آیا این پرسپولیس می‌تواند در لیگ پانزدهم مدعی باشد؟
چرا که نه؟ شرایط جدول به گونه‌ای است که چند تیم می‌توانند مدعی باشند و یکی از آنها هم پرسپولیس است.

اما این پرسپولیس از ۳ بازی گذشته ۲ دیدار خود را به حریفان واگذار کرده و…
به اعتقاد من پرسپولیسِ برانکو بهتر از سال‌های قبل بازی می‌کند. این تیم جوانان شایسته‌ای دارد و در فاز تهاجمی خیلی خوب است. من بازی این تیم برابر سپاهان را خیلی پسندیدم. شما حتم بدانید جایگاه سپاهان هم در صدر جدول تضمین شده نیست.

تاکنون کدام بازیکنان غیراستقلالی در لیگ برتر نظر شما را جلب کرده‌اند؟
من به دلیل مشغله کاری در استقلال تهران نتوانستم همه مسابقات را تماشا کنم و شاید این نظری که می‌دهم خیلی هم قابل استناد نباشد اما تا جایی که بازی را مشاهده کردم، آرش افشین مهاجم ملوان را خوب دیدم. او پس از یک سال دوری به دلیل مشکلات سربازی به سطح اول فوتبال برگشته و نمایش خوبی ارائه داده است. مهدی رجب‌زاده هم با ۳۷ سال سن جلوی ما عالی بود. همین‌طور کاوه رضایی مهاجم ذوب‌آهن و فرشاد احمدزاده هافبک پرسپولیس که نشان دادند آینده از آنِ آنهاست.

از قول یکی از دست‌اندرکاران استقلال تهران خواندیم که قرارداد ۱۶ عضو کادر فنی و پزشکی باشگاه از جمله خود شما ۳۰۰ میلیون تومان کمتر از برانکو سرمربی پرسپولیس است. آیا این موضوع را تأیید می‌کنید؟
بله و به آن افتخار می‌کنم. پرویز مظلومی برای پول به استقلال برنگشته است و این مسئله را نه در حرف بلکه باید در عمل نشان می‌دادم. شاید ندانید ولی من با استقلال سفید امضا کردم.

امکان ندارد! اصلاً هیأت فوتبال هیچ قرارداد سفیدی را به ثبت نمی‌رساند.
من با باشگاه سفید بستم و خود دوستان زحمت پر کردن مبلغ را کشیدند (با خنده ادامه می‌دهد) کارمان اصلاً به چک و چانه نکشید.

شنیدیم قرارداد شما با استقلال تهران زیر ۷۰۰ میلیون تومان است، درست می‌گوییم؟
همین‌ حدودهاست. گفتم که به خاطر پول به استقلال نیامدم.

عملکرد پرو پییچ مهاجم تازه‌وارد استقلال را چطور دیدید؟
خودتان دارید می‌گویید تازه‌وارد! با وجود آن که اولین بازی‌اش را در استقلال انجام می‌داد اما بد نبود.

برخی‌ها معتقدند پرو پییچ کند است و از سرعت پایینی بهره می‌برد.
ما به سرعت پرو پییچ احتیاجی نداریم! او باید دروازه حریفان را باز کند و مطمئن باشید در بازی‌های آینده وظیفه خود را به نحو احسن انجام خواهد داد. البته سجاد شهباززاده هم آماده شده است و شاید با بازگشت او تغییر سیستم بدهیم و با دو مهاجم بازی کنیم.

سجاد به بازی با استقلال اهواز می‌رسد؟
شهباززاده با ما تمرین کرده و مشکل خاصی برای بازی ندارد اما ما نمی‌خواهیم در مورد او ریسک کنیم. سجاد بازیکنی کلیدی است و سلامتی‌اش برای ما از همه چیز مهم‌تر است.

راستی شما در رختکن پس از بازی با ذوب‌آهن عنوان کردید که شانس آوردیم رحمتی توی دروازه بود؟!
(با تعجب) چه کسی این خبر را در اختیار شما قرار داده است؟!

به هر حال ما هم منابع خبری خودمان را داریم!
اتفاقاً منبع شما اشتباه خبر داده است! اساساً من عادت ندارم پس از پایان مسابقه به ویژه باخت توی رختکن حرف بزنم. سعی می‌کنم به تیم آرامش بدهم. با بچه‌ها دست می‌دهم و به همه خسته‌نباشید می‌گویم.

چرا؟
آن لحظه همه عصبانی و ناراحت هستند و ممکن است یک حرف نامربوط باعث از بین رفتن حرمت‌ها شود. آن لحظه من سکوت می‌کنم ولی فردای پس از مسابقه و در آرامش کامل جلسه می‌گذارم و اشکالات را یادآوری می‌کنم. این روش من است. هرچند رحمتی روز خوبی را پشت ‌سر گذاشت همان‌طور که آن طرف در ذوب‌آهن محمدرشید مظاهری هم ستاره بود. چه بسا اگر ذوب‌آهن این دروازه‌بان را نداشت، ما به راحتی برنده از زمین خارج می‌شدیم. البته خود یحیی گل‌محمدی هم در کنفرانس پس از بازی از عملکرد دروازه‌بان خود تشکر کرد.

به نظر می‌رسد سیدمهدی رحمتی و وحید طالب‌لو برخلاف گذشته‌ حسابی با یکدیگر رفیق شده باشند. در این رابطه نظری ندارید؟
به نکته خوبی اشاره کردید. پس از پایان بازی با ذوب‌آهن از وحید هم تشکر کردم. این دو دروازه‌بان به همراه آرش برهانی بزرگترهای تیم ما هستند و به درجه‌ای از تجربه رسیده‌اند که استقلال را بر خود ارجح بدانند. دست رحمتی و طالب‌لو با هم درد نکند که در کنار رقابت، رفاقت و صمیمیت را پیشه کردند که این کمک زیادی به موفقیت استقلال در فصل جاری خواهد کرد. البته اگر بعضی‌ها بگذارند آرامش از گلوی استقلال پایین برود!

منظورتان چه کسانی است؟
نیازی نیست من اسم ببرم. همان کسانی که برای من شمشیر را از رو بسته‌اند چون امروز کنارمان نیستند. یکسری انتقادات، کارشناسی و منطقی است که با جان و دل می‌پذیرم ولی اغلب مغرضانه است.

اگر اشتباه نکنیم روی سخن شما با برخی پیشکسوتان است.
پیشکسوتان قابل احترام و نورچشم استقلال هستند اما شما خودتان قضاوت کنید من می‌توانم ۲۰۰ پیشکسوت را کنار خودم روی نیمکت بنشانم. آیا می‌توانم؟! همیشه می‌گویم که بالاخره روزی نوبت سایرین هم می‌رسد. همین سیروس دین‌محمدی، محمد نوازی، فرهاد مجیدی و حسین تراب‌پور از خانواده استقلال و رفقای خود شما هستند. این برخوردها منصفانه نیست. من هم می‌توانستم دو تا دستیار خارجی بیاورم…

چرا این کار را نکردید؟
به خاطر آن که می‌خواستم خانواده استقلال را دور هم جمع کنم.

شاید با انتخاب دستیار خارجی، کارتان در استقلال راحت‌تر می‌شد، نمی‌شد؟
احتمالاً دوستان با دستیار خارجی راحت‌تر کنار می‌آمدند. متأسفانه این اشکال ما اهالی فوتبال در داخل کشور است. نمی‌توانیم موفقیت رفیق و همبازی قدیمی خود را ببینیم. در حالی که اگر امروز آقایان از رفقای خود حمایت کنند، فردا روز همین مربیان کنونی استقلال از آنها حمایت خواهند کرد. البته خوب می‌دانم این حرف‌ها بی‌فایده است و همه سنگ خود را به سینه می‌زنند.

راستی از فرهاد مجیدی چه خبر؟
اتفاقاً امروز (چهارشنبه) صبح به ایران آمد و قرار است سر تمرین استقلال هم بیاید.

فکر می‌کنید این اتفاق بیفتد؟
مطمئن باشید، چون دل فرهاد با استقلال است. شاید فرهاد مجیدی سر بازی استقلال و نفت تهران در هفته پنجم به ورزشگاه بیاید و بازی را از نزدیک تماشا کند.

بحث همکاری شما با فرهاد مجیدی که به طور کامل منتفی شد؟
فرهاد در حال حاضر درگیر کلاس‌های پیشرفته مربیگری است. او یک حامی بزرگ برای استقلال است و امیدوارم در عرصه جدید هم موفق باشد.

فکر می‌کنید فرهاد مجیدی روزی سرمربی استقلال شود؟
اتفاقاً دوست دارم فرهاد پس از پشت ‌سر گذاشتن کلاس‌های حرفه‌ای مربیگری، سرمربی استقلال شود. چه کسی بهتر از فرهاد مجیدی؟

حاضرید به او کمک کنید؟
نه تنها از فرهاد حمایت می‌کنم بلکه حاضرم کنار مجیدی هم بنشینم.

به چه عنوانی؟!
عنوان مهم نیست. سرپرست، مدیرفنی یا هر پست دیگری که باشد، اهمیتی ندارد. همه ما استقلالی هستیم. سرمربی شدن فرهاد مجیدی دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد. من یکی که از این اتفاق به شدت استقبال می‌کنم چون هم دانش فنی دارد و هم از محبوبیت خاصی نزد هواداران استقلال برخوردار است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس