تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد گفت: هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش به هر طریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و سایر رسانه‌‌های گروهی و نصب در اماکن و…، مستلزم اخذ مجوز انتشار آگهی از مراجع ذی‌صلاح است. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از […]

[ad_1]

درج آگهی پیش فروش ساختمان مستلزم اخذ مجوز است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد گفت: هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش به هر طریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و سایر رسانه‌‌های گروهی و نصب در اماکن و…، مستلزم اخذ مجوز انتشار آگهی از مراجع ذی‌صلاح است.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان سید علی اصغر رفاهی در باره سازوکارهای قانونی درج آگهی پیش فروش ساختمان گفت: هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش به هر طریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و سایر رسانه‌‌های گروهی و نصب در اماکن و…، مستلزم اخذ مجوز انتشار آگهی از مراجع ذی‌صلاح است.
او افزود: طبق ماده ۲۱ قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۲۹ دی ماه ۱۳۸۹ مجلس شورای اسلامی ، پیش فروشنده باید مجوز انتشار آگهی را از مراجع ذی‌صلاح که در آئین‌نامه اجرایی این قانون مشخص می‌شود أخذ و ضمیمه درخواست آگهی به مطبوعات و رسانه‌های یادشده ارائه کند.

رفاهی بر ضرورت درج شماره و تاریخ اخذ مجوز جهت اطلاع عموم، گفت : مطبوعات و رسانه‎ها قبل از دریافت مجوز یاد شده حق درج و انتشار آگهی پیش فروش را ندارند و در غیر این صورت به توقیف به مدت حداکثر دو ماه و جزای نقدی از ده میلیون ریال تا یکصد میلیون ریال و در صورت تکرار به حداکثر مجازات محکوم خواهندشد.

این مقام قضایی همچنین به آیین‌نامه اجرایی این قانون مصوب ۷ خرداد ماه ۱۳۹۳ اشاره کرد و ابراز داشت: در مواد ۱۹ و ۲۰ این آیین نامه ، وزارت راه و شهرسازی مرجع صدور مجوز انتشار آگهی پیش فروش است و صدور مجوز انتشار آگهی بر اساس دستور العملی است توسط وزارت یاد شده تهیه شده است.

او تاکید کرد : در ماده ۲۰این آیین نامه ، رسانه‌های جمعی جهت انتشار آگهی پیش فروش ساختمان مکلف شده اند مجوز انتشار مربوط را از درخواست‌کننده آگهی مطالبه کنند و شماره، مشخصات و اطلاعات مندرج در مجوز و مرجع صادرکننده مجوز را در متن آگهی قید کنند والّا طبق ماده ۲۱ قانون اقدام خواهد شد.

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس