تاریخ انتشار: ۳۱ ارد ۱۳۹۵

– پژوهشگر علوم اسلامی و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی کشور گفت: مطالعات حوزه علوم اسلامی باید بیش از پیش در ایران گسترش یافته و به طور عمیق تر به آن پرداخته شود.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا قائمی نیا عصر پنجشنبه در همایش ملی واژه پژوهی در علوم اسلامی در یاسوج افزود: علوم اسلامی غنای ویژه ای داشته و مباحث متعددی نیز در زمینه های مختلف در آن مطرح است.
وی بیان کرد: تاکنون تحقیقات و پژوهش های چشمگیری در حوزه علوم اسلامی در کشور انجام شده که دستاوردهای ارزنده ای نیز داشته است.
قائمی نیا اظهار کرد: به دلیل گسترش روزافزون وسایل ارتباطی در کشور و جهان امروزه مطالب علمی و تحقیقی به ویژه در حوزه علوم اسلامی به سهولت و کمترین زمان ممکن در اختیار مخاطبان قرار می گیرد که باید از این فرصت مطلوب استفاده بهینه شود.
وی عنوان کرد: هدف اصلی از واژه پژوهی در علوم اسلامی شناخت هر چه بیشتر مفاهیم قرآنی و دینی در راستای فهم بهتر و سریعتر مخاطبان و افراد علاقمند است.
قائمی نیا ابراز داشت: واژه پژوهی در علوم اسلامی باید با دقت و حساسیت خاصی انجام شود زیرا دارای اهمیت و ظرافت قابل توجهی است.
همایش یکروزه واژه پژوهی در علوم اسلامی با ارائه ۲۵۰مقاله در دانشگاه یاسوج برگزار شد.
۷۵۳۵/۶۱۶۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس