تاریخ انتشار: ۱۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، روز چهارشنبه در گفت‌وگویی تلفنی با «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گسترش تلاش‌ها به منظور راه‌اندازی مجدد توافق آتش‌بس در سوریه را خواستار شد. «احمد ابوزید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: شکری […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از رای‌الیوم، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، روز چهارشنبه در گفت‌وگویی تلفنی با «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گسترش تلاش‌ها به منظور راه‌اندازی مجدد توافق آتش‌بس در سوریه را خواستار شد.


«احمد ابوزید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: شکری خطاب به دی‌میستورا تأکید کرد که «به رغم حمایت مصر از همه تلاش‌هایی که مبارزه با تروریسم در سوریه را هدف قرار می‌دهد، ولی همه طرف‌ها بایستی به حاکمیت سوریه احترام بگذارند و مبارزه با تروریسم بهانه‌ای برای اجرای مانورهای سیاسی یا مهندسی مجدد نقشه جغرافیایی سیاسی به‌ویژه در شمال سوریه نباشد.»


این بیانیه تصریح کرد: شکری همچنین به ضرورت افزایش تلاش‌های برای احیای فرآیند عملیات سیاسی در سوریه در سریع‌ترین زمان ممکن به‌عنوان هدف نهایی تأکید کرد که تحقق آن هدف، مشارکت تمامی گروه‌های «معارض سوری» را به شکلی مساوی تضمین می‌کند.


گفتنی است ترکیه از حدود ۳ هفته پیش با اعزام صدها تن از نظامیان این کشور به شمال سوریه، عملیات نظامی موسوم به «سپر جزیره» را با همکاری ۱۵۰۰ تن از اعضای گروه شورشی «ارتش آزاد سوریه» آغاز کرده است.


مقام‌های سوریه این اقدام ترکیه را محکوم کرده و بر لزوم هماهنگی با دمشق برای هرگونه عملیات در خاک این کشور تاکید کردند.


در حالی‌که، دولت ترکیه مدعی شده، هدف از عملیات نظامی کشورش در شمال سوریه پایان دادن به تهدیدهای داعش و کُردها و تلاش برای حفظ تمامیت ارضی سوریه است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس