تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، روز جمعه در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد، هر چند که عربستان سعودی خواستار تغییر نظام یا رهبری سوریه است اولی مصر چنین رویکردی را دنبال نمی‌کند. وزیر خارجه مصر با اعلام این‌که کشورش تحولات […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، روز جمعه در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد، هر چند که عربستان سعودی خواستار تغییر نظام یا رهبری سوریه است اولی مصر چنین رویکردی را دنبال نمی‌کند.


وزیر خارجه مصر با اعلام این‌که کشورش تحولات سوریه را به‌خوبی ارزیابی می‌کند، تصریح کرد قاهره معتقد است تحولات سوریه باید به ایجاد سوریه‌ای جدید و همسو با خواست طرف‌های سوری منتهی شود.


وی در پاسخ به سوالی درباره آینده «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه گفت: این موضوع به اراده ملت سوریه بستگی دارند، لذا نباید فرصت‌ها را هدر دهیم بلکه باید همه تلاش‌ها بر روی توافق در خصوص نقشه راه‌حل سیاسی بحران سوریه متمرکز شود.


شکری وی درباره اوضاع پیچیده سوریه اظهار داشت، پس از تفاهم روسیه و آمریکا، که مصر هم از آن حمایت می‌کند، روزنه امیدی برای توقف درگیری‌ها در سوریه ایجاد شد ولی گسترش اقدات نظامی و همچنین تروریسم و همراه شدن گروه‌های معارض با تروریست‌هایی مانند «جبهه النصره»، حمله به پایگاه ارتش سوریه و سپس کاروان حامل کمک‌های انسان‌دوستانه، این تفاهم را تهدید کرد و ما را وارد یک دور باطل کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس