تاریخ انتشار: ۰۷ ارد ۱۳۹۵
علی‌اکبر ولایتی:

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک برداشت دو میلیارد دلار اموال کشورمان را دزدی بین المللی دانست و گفت: پول‌هایمان را از آمریکا پس می‌گیریم.

به گزارش “گذارنیوز”  علی‌اکبر ولایتی پس از دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره مصادره دو میلیارد دلار از اموال ایران از سوی آمریکا، با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ایران از ابتدای تا کنون کماکان برقرار است، تصریح کرد: این اقدام نشان تناقض‌گویی مسئولان آمریکایی است که از یک طرف می‌گویند متعهد به برجام هستند و از سوی دیگر تحریم‌های جدید برقرار می‌کنند و مانع‌ می‌تراشند.

او عملکرد آمریکا را یک دزدی بین المللی خواند و افزود: ایران برای بازگردادن اموال خود مُصر است و با مقاومتمان همچون گذشته، حق خود را پس خواهیم گرفت.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعزام زائران ایرانی به حج تمتع و برخورد عربستان با این موضوع گفت: مقام‌های جمهوری اسلامی ایران درمورد این موضوع تصمیم خواهند گرفت و بدون تردید حرمت مردم ایران، حج‌گزاران و همه مسلمانان باید محفوظ بماند.

ولایتی حفظ امنیت و سلامت مسلمانان در مراسم حج را از وظایف قطعی و اولیه حکومت سعودی خواند و تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا راهیان خانه خدا بتوانند با اطمینان خاطر به اعمال عبادی بسیار مهم خود در حج بپردازند و فاجعه‌ای مانند منا رخ ندهد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس