تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده گچساران و باشت از حل شدن مشکل مالی پتروشیمی گچساران خبر داد. به گزارش ایلنا، غلامرضا تاج‌گردون در نشست رفع مشکلات پتروشیمی گچساران و کهگیلویه که با حضور مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس صورت گرفت، اظهار داشت: شهرستان گچساران روزانه بیش از ۶۰۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند. نماینده شهرستان‌های گچساران و […]

[ad_1]

نماینده گچساران و باشت از حل شدن مشکل مالی پتروشیمی گچساران خبر داد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا تاج‌گردون در نشست رفع مشکلات پتروشیمی گچساران و کهگیلویه که با حضور مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس صورت گرفت، اظهار داشت: شهرستان گچساران روزانه بیش از ۶۰۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند.


نماینده شهرستان‌های گچساران و باشت افزود: در حال حاضر شهرستان گچساران جزو مناطق ویژه اقتصادی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در کشور بوده و دولت آن را تصویب کرده است.


وی گفت: از منظر اقتصادی و استفاده از زمان، فرصت مناسبی برای گرفتن اعتبار صنایع پایین دستی نفت و گاز است که اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان به صنایع پایین دستی اختصاص داده شد.


تاج‌گردون با اشاره به اینکه راه‌اندازی پتروشیمی گچساران ملزم به راه‌اندازی پالایشگاه بید بلند است، تصریح کرد: پالایشگاه بید بلند باید احداث شود تا بتواند خوراک پتروشیمی گچساران و کهگیلویه را تأمین کند.


وی با اشاره به اینکه بر اساس زمان‌بندی سال ۹۷ پتروشیمی گچساران باید به اتمام برسد، افزود: پتروشیمی این شهرستان بعد از راه‌اندازی ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن را دارد.


نماینده شهرستان‌های گچساران و باشت خاطرنشان کرد: امروز خوشحال هستیم که نماینده مردم کهگیلویه بزرگ نیز در کمیسیون انرژی تلاش خود را برای راه‌اندازی این دو واحد پتروشیمی انجام می‌دهد و امیدواریم تلاش‌هایمان به ثمر بنشیند.


وی ادامه داد: بالاخره روزی ذخیره نفتی این منطقه به اتمام خواهد رسید، از این رو امروز ما باید به فکر فردا و آینده باشیم.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس