تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده بازنشستگان کشوری خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قدیم و جدید، همسان‌سازی بازنشستگان در دستگاه‌های مختلف و تاسیس بانک ویژه بازنشستگی برای ارائه تسهیلات به این قشر شد. به گزارش ایسنا، صدیقه جنتی در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه تکریم بازنشستگان به معنای درک واقعی جایگاه بازنشستگان است که […]

[ad_1]

نماینده بازنشستگان کشوری خواستار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قدیم و جدید، همسان‌سازی بازنشستگان در دستگاه‌های مختلف و تاسیس بانک ویژه بازنشستگی برای ارائه تسهیلات به این قشر شد.

به گزارش ایسنا، صدیقه جنتی در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه تکریم بازنشستگان به معنای درک واقعی جایگاه بازنشستگان است که از پشتوانه غنی تجربی برخوردار هستند، اظهار کرد: به موجب قانون اساسی برخورداری از تامین اجتماعی به لحاظ بازنشستگی بیکاری، از کارافتادگی، خدمات بهداشتی و درمانی یک حق همگانی است و دولت مکلف است طبق قوانین این حق را برای همگان تامین کند.

وی افزود: حل مشکلات از جمله ساماندهی بنگاه‌های اقتصادی تحت پوشش، توسعه وام‌های بازنشستگی، افزایش سفرهای زیارتی و سیاحتی و برگزاری دوره‌های آموزشی و جشنواره ورزشی طی سه سال اخیر در صندوق بازنشستگی کشوری دنبال شده است.

رییس هیات مدیره کانون بازنشستگان وزارت کشور با بیان اینکه مهم‌ترین اقدام صندوق بازنشستگی تلاش در جهت انسجام کانون‌های بازنشستگی و تشکیل مجمع عالی بازنشستگی کشوری است، گفت: علی‌رغم اقدامات انجام شده، هنوز راهکارهای مناسبی برای برخی دغدغه‌های معیشتی بازنشستگان اتخاذ نشده است.

جنتی ادامه داد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قدیم و جدید، همسان‌سازی بازنشستگان در دستگاه‌های مختلف،  اجرای کامل مواد ۸۵، ۱۰۹ و ۱۱۰ و ۱۲۰ قانون خدمات مدیریت کشور، از سال ۸۶ تا ۹۲ برقراری بیمه کامل، فرهنگ‌سازی برای تکریم بازنشستگان، تخصیص جایگاه همفکری بازنشستگان به عنوان اتاق فکر، به کارگیری متخصصان توانمند به صورت مستمر، برقراری بیمه عمر برای موظفان زن و همسر بازنشستگان فوت شده و تاسیس بانک بازنشستگی برای ارائه تسهیلات از جمله اقداماتی است که باید در دستور کار و مورد توجه قرار بگیرد.

 به گزارش ایسنا، علی اصغر بیات رییس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز با اشاره به وجود ۷ میلیون بازنشسته در کشور و فعالیت ۳۳ کانون شهرستانی و استانی برای بازنشستگان اظهار کرد:  هرچند دولت در شرایط سختی قرار دارد اما زندگی بازنشستگان نیز بسیار سخت است و نیازمند اهتمام بیشتر در زمینه ارتقای معیشت بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: سال آینده سازمان تامین اجتماعی باید برای پرداخت حقوق بازنشستگان ماهانه ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بپردازد که او را با مشکل مواجه می‌کند و باید برای حل این بحران فکری کرد. همچنین انتظار داریم دولت درخصوص پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی و حل مشکلات دست ما را بگیرید زیرا سازمان تامین اجتماعی تعهدات سنگینی برای ۴۰ میلیون جمعیت تحت پوشش دارد.

بیات بار دیگر به شنیده‌هایی مبنی بر ادغام بخش درمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تقاضا داریم پرونده ادغام درمان تامین اجتماعی بسته شود زیرا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این سازمان از حقوق کارگران ساخته شده و از بیت‌المال نیستند.

انتهای پیام

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس