تاریخ انتشار: ۱۸ خرد ۱۳۹۵

– فرماندار بانه بیان کرد: مهمترین مشکل سکونتگاه های غیر رسمی در بانه بحث مالکیت و تملک در تغییر کاربری این سکونتگاه ها است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از خبرنگار ایرنا راشد عذیری شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد باز آفرینی بافت های فرسوده که در سالن جلسات فرمانداری بانه برگزار شد، افزود: مهمترین مشکل سکونتگاه های غیر رسمی حاشیه شهر بانه بحث مالکیت است که با ارائه راه حل های مناسب و استفاده از تجربیات شهرهای دیگر حل خواهد شد.
وی اظهار کرد: بیشترین مشکلات در بحث سکونتگاه های غیر رسمی در استان کردستان مربوط به شهر بانه است.
عذیری با اشاره به وجود ۴۳۳ هکتار سکونتگاه غیر رسمی در بانه گفت: در سال های اخیر ۴۳۳ هکتار به سکونتگاه غیر رسمی خارج از محدوده شهر اضافه شده که تاکنون تلاش های زیادی در سطح استانداری و نماینده مجلس در راستای حل این معضل انجام شده است.
در ادامه جلسه معاون فرماندار بانه گفت: جلسه ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده از ابتدای سال جاری تاکنون دو جلسه در این زمینه برگزار شده است.
جعفر توان افزود: در جلسه اول ستاد، چشم اندازها مشخص شد و در جلسه دوم کمیته ها را مشخصی کردیم و شهرداری نیز کارهایی در محدوده ۴۳۳هکتاری شروع کرده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون الحاق ۴۳۳ هکتار حاشیه شهر به محدود شهر مطرح شده و شهرداری نیز در این مسیر کارهای خدماتی و جدول گذاری و آْٰسفالت را شروع کرده است.
وی ادامه داد: در راستای توانمند سازی محلات حاشیه شهر، شهرداری با شرکت شیلان بانو که یکی از کار آفرینان نمونه کشوری است در مناطق حاشیه شهر کلاس های آموزشی رایگان در زمینه مشاغل خانگی را آغاز کرده است.
بانه در ۲۴۲ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۷۴۶۹/۶۱۰۸

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس