تاریخ انتشار: ۲۷ فرو ۱۳۹۵
حسام الدین آشنا:

سخنان روحانی در اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی مشخص کرد که نگاه ایران به منطقه، کاملا نگاه همکاری است، دشمن مشترک را رژیم صهیونیستی می‌شناسد و مشکل اصلی را در جهان اسلام، تعصب، جاهلیت و تفرقه می‌داند.

به گزارش “گذارنیوز” حسام الدین که در جمع هیات همراه دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهور اسلامی ایران جهت شرکت در سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به ترکیه سفر کرده است، شامگاه پنجشنبه در تماسی تلفنی گفت‌و‌گوی ویژه خبری افزود: رئیس جمهور و هیات همراه، فعالیتهای خود در خصوص این اجلاس را از قبل از سفر آغاز کرده بودند که این فعالیت‌ها در روزهای آینده هم ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران وظیفه داشت که پیام ملت ایران را برای اعضای سازمان همکاری اسلامی ارسال کند و این پیام به خوبی ارسال شد و در صحبتهای سران کشورهای اسلامی، تاثیرات جدی پیشگیری‌هایی که ریاست جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه برای جلوگیری از تشدید فضای اختلاف در میان کشورهای اسلامی داشتند را شاهد بودیم.
آشنا به سخنرانی رئیس جمهور قزاقستان در این اجلاس اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری قزاقستان که قبل از رئیس جمهور اسلامی ایران در اجلاس سخنرانی کرد در سخنرانی خود به صراحت اشاره کرد که در سفر اخیر خود به ایران برایش مسلم شد که اراده ایران، اراده همکاری در منطقه است.
سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از پنجشنبه (۲۶ فروردین ماه) در استانبول ترکیه آغاز به کار کرد و تا جمعه ادامه دارد.
سازمان همکاری اسلامی با شعار صدای جمعی جهان اسلام به منظور حمایت و دفاع از حقوق مسلمانان در چارچوب صلح و امنیت بین المللی در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد.
این نهاد که ۵۷ عضو ازچهار قاره جهان دارد، یکی ازبزرگ‌ترین نهادهای بین المللی ودارای نمایندگان دائم در سازمان ملل و اتحادیه اروپا است.
نشست سران سازمان همکاری اسلامی که براساس برآورد سال ۲۰۱۱، جمعیتی حدود یک میلیارد و۶۰۰ میلیون نفر را پوشش می‌دهد، هرسه سال یک بار در یکی از کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس