تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] ترکان گفت: به خاطر آلودگی‌های احتمالی و ایجاد مزاحمت برای گردشگری، وزارت نفت پالایشگاه‌ها را در ساحل کیش پیش بینی کرده است. اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره این که آیا پروژه گازی میدان کیش تناقضی با گردشگری منطقه دارد یا خیر؟ گفت: […]

[ad_1]

ترکان گفت: به خاطر آلودگی‌های احتمالی و ایجاد مزاحمت برای گردشگری، وزارت نفت پالایشگاه‌ها را در ساحل کیش پیش بینی کرده است.

اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره این که آیا پروژه گازی میدان کیش تناقضی با گردشگری منطقه دارد یا خیر؟ گفت: در جزیره کیش میدان بزرگ گازی وجود دارد که یک سوم آن در جزیره و دو سوم آن در دریا واقع است بنابراین طرح توسعه آن به این ترتیب است که باید دو سکوی دریایی یک سکو روی خشکی  و یک سکو نیز در دریا ساخته شود.


وی افزود: در حال حاضر سکوی روی خشکی که شامل دو پلتفرم است، احداث شده و چاه‌ها نیز حفر شده ولی روی سکوی دریایی هنوز کار نشده است.


ترکان تصریح کرد: قرار است که تولیدات گاز اینجا به ساحل برود و پالایشگاه نیز در منطقه ساحلی واقع شده و در خود جزیره نیست که ایجاد آلودگی کند.


وی خاطرنشان کرد: به خاطر آلودگی‌های احتمالی احداث پالایشگاه در محدوده جزیره و نامناسب بودن و امکان ایجاد مزاحمت برای گردشگری وزارت نفت پالایشگاه‌ها را در ساحل پیش بینی کرده است.


 دبیر شورای عالی مناطق ازاد و ویژه اقتصادی همچنین تاکید کرد: البته چاه‌ها هم بعد از این که حفاری می‌شوند فقط یک پلتفرم هستند و درشان نیز بسته است و گاز از خط لوله به ساحل می‌رود و مشکلی در زمینه ایجاد آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی‌کند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس