تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کارشناس بورس کالا گفت: بورس کالا برای رونق هر چه بیشتر و حتی جهانی شدن نیاز به ایجاد و استفاده از ابزارهای نوین مالی و معاملاتی از جمله معاملات آتی و اختیار خرید و فروش دارد. دلایلی که منتقدین برای خروج این محصولات مطرح نموده اند که پذیرفتن این دلایل نیز جای بحث فراوان […]

[ad_1]

پتروشیمی

کارشناس بورس کالا گفت: بورس کالا برای رونق هر چه بیشتر و حتی جهانی شدن نیاز به ایجاد و استفاده از ابزارهای نوین مالی و معاملاتی از جمله معاملات آتی و اختیار خرید و فروش دارد.

دلایلی که منتقدین برای خروج این محصولات مطرح نموده اند که پذیرفتن این دلایل نیز جای بحث فراوان دارد، آنقدر پیچیده و حل نشدنی نیست که به جای اصلاح، تصمیم به خروج از بورس بگیریم. مسائلی چون مشکل خرده فروشی و قراردادهای بلند مدت و مسائلی از این دست با کمی صبر و همفکری و انعطاف به راحتی قابل حل است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس نیوز، سعید علوی مدیر بورس کالای کارگزاری نماد شاهدان ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: دلایلی که منتقدین برای خروج این محصولات مطرح نموده اند که پذیرفتن این دلایل نیز جای بحث فراوان دارد، آنقدر پیچیده و حل نشدنی نیست که به جای اصلاح، تصمیم به خروج از بورس بگیریم. مسائلی چون مشکل خرده فروشی و قراردادهای بلند مدت و مسائلی از این دست با کمی صبر و همفکری و انعطاف به راحتی قابل حل است.

وی افزود: تجربه نیز ثابت نموده است که مسئولین بورسی نیز رفتار منفعلی برای بهبود اوضاع نداشته اند و نمونه اقداماتشان در این زمینه، پوشش بیشتر انواع معاملات با ایجاد تالار فرعی برای عرضه محصولات با شرایطی متفاوت با تالار اصلی است که امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد رونق هرچه بیشتر این تالار باشیم. امروز شاهد انواع مختلف معاملات در بورس کالا هستیم که از جمله آن معاملات سلف که به نوعی پیش فروش می باشد، معاملات با تسویه اعتباری که به خریدار امکان می دهد تا در مدت مناسب و معینی بعد از انجام معامله بتواند وجه مربوط به خرید خود را بپردازد، قابل ذکر است.

این کارشناس بورس کالا تأکید کرد: از نظر بنده اقتصاد ما در شرایط کنونی که جایگاه مناسبی از نظر فضای کسب و کار ندارد و در تلاش برای استفاده هر چه بیشتر از دوران پسا برجام و رفع تحریم ها است، نیاز فراوانی به بازار شفاف و قابل استنادی چون بورس کالای ایران دارد و می بایست تمام تلاش خود را در جهت ارتقای جایگاه این بازار رسمی و پر پتانسیل داشته باشد. بورس کالای ما با وجود مسئولین و فعالان دلسوز و تحصیل کرده، توانایی رونق بخشیدن به تالارهای صادراتی محصولات مختلف از جمله محصولات پتروشیمی را نیز دارد و با توجه به مزیت نسبی کشورمان در حوزه پتروشیمی این امر دور از ذهن نیست و نیاز به همکاری و همدلی مسئولین و تصمیم گیرندگان دارد.

علوی با بیان اینکه این مسائل دلیل بر آن نمی شود که کاستی ها و ضعف های بورس کالا را فراموش کنیم، اظهار داشت: بورس کالا برای رونق هر چه بیشتر و حتی جهانی شدن نیاز به ایجاد و استفاده از ابزارهای نوین مالی و معاملاتی از جمله معاملات آتی و اختیار خرید و فروش و… برای جذابیت هر چه بیشتر و نیز کاهش ریسک فعالان و تولید کنندگان دارد. هر چند در ماه های گذشته تلاش های بسیاری در این زمینه صورت گرفته که از جمله آن می توان به انتشار اوراق سلف موازی جهت تامین مالی بنگاه ها به روشی جدید و کم هزینه و نیز انتشار اوراق سپرده کالایی اشاره کرد.

در پایان مدیر بورس کالای کارگزاری نماد شاهدان گفت: امیدواریم هر روز شاهد پیشرفت اقتصاد کشورمان باشیم و بورس کالای ایران نیز بتواند وظیفه خود را در این مسیر به بهترین شکل ممکن انجام دهد.
۴۰۱/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس