تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به مشکلات اعتباری این سازمان، در عین حال از ایجاد شورای فرهنگی هلال‌احمر در نمایندگی‌های ولی فقیه این سازمان خبر داد. به گزارش ایسنا، حجت‌السلام والمسلمین معزی در هشتمین گردهمایی مسوولان دفاتر ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان‌ها گفت: تقارن این نشست با هفته دفاع […]

[ad_1]

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به مشکلات اعتباری این سازمان، در عین حال از ایجاد شورای فرهنگی هلال‌احمر در نمایندگی‌های ولی فقیه این سازمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت‌السلام والمسلمین معزی در هشتمین گردهمایی مسوولان دفاتر ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان‌ها گفت: تقارن این نشست با هفته دفاع مقدس، تقارن پر برکتی است؛ چراکه هرچه داریم از امام و یارانشان و رهبر معظم انقلاب است، به ویژه آنان که در هشت سال دفاع مقدس از عمق وجودشان مایه گذاشتند تا این شجره طیبه هرچه پربارتر شود.

وی افزود: اگر امروز با آرامش و در کمال امنیت هستیم به برکت آن دلاوری‌ها، ایثارگری‌ها و جانبازی‌هاست، بنابراین یاد آنها را گرامی می‌داریم و بر روح پرفتوح‌شان درود می‌فرستیم.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ۲۵ ماه ذیحجه که روز مباهله است، ادامه داد: امروز در تاریخ اسلام روز بزرگی است که یک پیروزی معنوی برای اسلام ایجاد کرده است.

معزی در ادامه به نزدیک بودن ایام محرم حسینی اشاره و اظهار کرد: عاشورا فرصتی است که بتوانیم فرهنگ ایثار و گذشت، کرامت، خدمت به انسان‌ها و تسلیم نشدن در  برابر دشمن را بیاموزیم و آموزش دهیم. عاشورا بهترین فرصت رساندن پیام دین است و ما هرچه داریم از عاشوراست.

وی در ادامه این مراسم که در مجتمع دارویی هلال‌احمر برگزار شد، گفت: این مجتمع به نوعی هتل درمانی می‌کند که در دنیا هم سابقه دارد. این مجمع به این صورت تلاش می‌کند که به افرادی که به ایران برای درمان می‌آیند، خدمت‌رسانی کند و در اینجا هلال‌احمر کار مناسبی انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر یک جمعیت خیریه، مردم نهاد و خدا نهاد است، گفت: جمعیت‌های حمایتی بسیاری مانند صلیب سرخ در دنیا وجود دارند و انصافا کشورهای غربی از نظر مالی و ایجاد سازمان‌های گوناگون حمایتی به مردم کمک‌های زیادی می‌کنند، اما تفاوت‌شان با هلال‌احمر این است که جمعیت هلال‌احمر خدا نهاد است و می‌خواهد به دیگران کمک کند. ما در این جمعیت، سازمان امداد و نجات، خدمات داوطلبانه و حضور خیرین را داریم و باید تقوای الهی را مدنظر داشته باشیم.

معزی با بیان اینکه اسلام دینی اجتماعی است و اغلب احکام اسلام درباره اجتماع است، ادامه داد: کسانی که فکر می‌کنند دین در محدوده اعتقاد و اخلاقیات فردی است، آن را به درستی نشناختند. بنابراین سعادت ما هم در پرتوی اجتماعی بودن است و در اینجا است که به تعاون و یاری رساندن نیاز داریم.

وی در ادامه اهداف جمعیت هلال‌احمر را بر مبنای نگاه اسلامی برشمرد و افزود: هدف هلال‌احمر تسکین آلام بشریت است و این یک کار اجتماعی است. ما علاوه بر دردهای جسمی، دردهای روحی را هم تسکین می‌دهیم. در عین حال هدف دوم ما احترام گذاشتن به انسان‌هاست که این هدف هم در جامعه معنا پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر همچنین اظهار کرد: هدف سوم هلال‌احمر، سلامت زندگی انسان‌هاست. نه فقط از جنبه تغذیه و پیشگیری از بیماری‌ها، بلکه باید زندگی سلامتی را به آنها بدهیم؛ یعنی همان سبک زندگی سالم. در عین حال ما که معتقدیم سعادت فقط در این دنیا نیست، باید بیشتر روی سبک زندگی تمرکز کنیم، کجای دنیاست که سیاه و سفید را برادر می‌خواند. حتی در آمریکای امروز نیز به سیاهان تعدی می‌کنند، اما ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر (ص) از صلح میان انسان‌ها و همزیستی مسالمت‌آمیز صحبت کرده است.

معزی با بیان اینکه ما می‌خواهیم در این گردهمایی‌ها گفتمانی درباره هلال‌احمر و با اهداف بلند اسلام ایجاد کنیم، گفت: درست است که هلال‌احمر ایدئولوژی خاصی ندارد، اما باید براساس فرهنگ کشور باشد و یک رکن فرهنگ نیز دین است.

وی با اشاره به اعتبارات جمعیت هلال‌احمر و اقداماتی که قرار بود در یک سال گذشته در دفاتر نمایندگی ولی فقیه انجام شود، گفت: بسیاری از این اقدامات به دلیل نداشتن اعتبار انجام نشدند. قرار بود در سال گذشته ۷۰۰ میلیارد به هلال‌احمر کمک کند، اما این اعتبارات تخصیص داده نشد. از طرفی پیش از این، بودجه هلال‌احمر ۱۲ میلیارد تومان بود، اما ۲٫۵ میلیارد آن را تخصیص دادند. به همین دلیل بسیاری از اقداماتی که در سال گذشته قول انجامش را دادیم، عملی نشدند. در عین حال بنا بود که امسال هم ۴۰۰ میلیارد هم اعتبار داشته باشیم که تاکنون محقق نشده و اعلام کردند که فعلا ۲۰۰ میلیارد به ما می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حکم امام (ره) درباره وظایف نمایندگان ولی فقیه و با بیان اینکه نماینده ولی فیقه در جمعیت هلال‌احمر باید در نحوه مصرف اموال اهدایی، تبدیل هدایای مردمی و امور فرهنگی جهت انطباق مسائل اسلامی نظارت کند، گفت: مقام معظم رهبری نیز درباره جمعیت هلال‌احمر می‌فرمایند که هلال‌احمر برای تحقق اهداف بلند آرامش بخشیدن، فراهم کردن وسایل آسایش برای انسان‌های رنجور فارغ  از رنج و نژاد و دین، ایجاد شده و با توجه به ظرفیت‌های مادی و معنوی این جمعیت انتظار می‌رود که با هدایت  و نظارت بر امور به تقویت و گسترش این تعالی کمک کند.

معزی افزود: ما در سال ۹۴ برای دفاتر ولی فقیه جمعیت هلال‌احمر نظام‌نامه‌ای را تدوین و آن را به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کردیم که امیدواریم هرچه زودتر تایید و امضای ایشان را داشه باشد. در آنجا اهداف سه‌گانه نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر را تشریح کردیم که عبارتند از افزایش اعتماد عمومی، ارتقای فرهنگ دینی و نظارت بر امور جمعیت.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در عین حال باید توجه کرد که بیش از ۴۰ مورد از اقدامات هلال‌احمر، فرهنگی است، گفت: ما شورای فرهنگی جمعیت هلال‌احمر را تشکیل دادیم که بسیار راهگشا بوده است. در عین حال کلیات ساختار اداره نمایندگی ولی فقیه را هم تدوین کردیم.

به گزارش ایسنا، در جریان این مراسم، از پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر به آدرس www.nvhelal.ir رونمایی شد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس