تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مجلس می تواند انواع سیاست های تشویقی مالیاتی را برای بنگاه های تولیدی وضع کند و از این طریق باعث رونق بیشتر بازار سرمایه شود. به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ، «شاپور محمدی» در دیدار با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس […]

[ad_1]

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مجلس می تواند انواع سیاست های تشویقی مالیاتی را برای بنگاه های تولیدی وضع کند و از این طریق باعث رونق بیشتر بازار سرمایه شود.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ، «شاپور محمدی» در دیدار با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از احیای فراکسیون بازار سرمایه در مجلس استقبال کرد و افزود: مصوبات مجلس در طرح ها و لوایح مهم مانند لایحه رفع موانع تولید و انعقاد تفاهمنامه مشترک همکاری بین مرکز پژوهش‎های مجلس و سازمان بورس، دارای ظرفیت های قابل توجهی برای رشد و توسعه بازار سرمایه است.


وی اضافه کرد: حمایت بیشتر قوه مقننه برای ارتقا و رونق بازار سرمایه ضرورت دارد.


«محمدرضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در این دیدار بر لزوم بازنگری در قوانین موجود در بخش سازمان بورس اوراق بهادار تاکید کرد و گفت: به مسئولان سازمان بورس پیشنهاد می شود طرح جایگزین خود را برای قوانینی که در سال های گذشته تصویب شده و نیازمند تغییر است، به کمیسیون اقتصادی ارایه کنند.


پورابراهیمی به بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی و لزوم ارایه پیشنهادهای سازمان بورس، ارکان بازار سرمایه، نهادهای مالی و کانون ها و نهادهای سرمایه گذاری به کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره کرد.


وی درباره اصلاح ماده ۲۴۱ قانون تجارت گفت: در این باره، منتظر پیشنهادهای سازمان بورس هستیم تا با پیگیری از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس ابهام های موجود درباره نقل و انتقال سهام و سایر مشکلات این ماده از قانون مرتفع شود.


پورابراهیمی از تشکیل فراکسیون بازار سرمایه در مجلس دهم خبر داد و افزود: در مجلس دهم افراد صاحبنظر و متخصص در بازار سرمایه حضور فعال تری دارند و باید از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف بازار سرمایه و بهبود شرایط اقتصادی کشور استفاده کرد.


به گزارش ایرنا، شاپور محمدی در پنجم مردادماه پس از تصویب شورای عالی بورس و تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی، به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.


محمدی پس از آغاز به کار در مسئولیت جدید، اعلام کرد بخشی از ساختارها و قوانین بازار سرمایه را تغییر می دهد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس