تاریخ انتشار: ۰۹ بهم ۱۳۹۴
حجت الاسلام محمد محمدیان:

مشخص نیست پول‌های هنگفت برای برد در انتخابات را چه کسانی و با چه اهدافی خرج می‌کنند یا اینکه خود این کاندیداها چقدر توان اجرایی و علمی برای داشتن کرسی نمایندگی مجلس دارند.

به گزارش “گذارنیوز”  حجت‌الاسلام محمد محمدیان امروز در دومین روز نشست دانشجویی دفتر تحکیم وحدت انجمن های اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور در مشهد اظهارکرد: مگر می‌شود کاندیدایی که درآمد مشخص دارد، میلیاردی برای انتخابات خرج کند. تاکنون درباره پشتوانه این هزینه‌ها و چگونگی مصارف آنها برای کاندیداها در انتخابات شفاف‌سازی نشده و مجموعه مشخصی برای نظارت بر این مهم نیز وجود ندارد.

وی ادامه داد: اینکه موفقیت یک کاندیدا در گرو میزان پولی که برای تبلیغات خرج می‌کند، شده، در تراز انقلاب اسلامی نیست. مشخص نیست این پول‌های هنگفت برای برد در انتخابات را چه کسانی و با چه اهدافی خرج می‌کنند یا اینکه خود این کاندیداها چقدر توان اجرایی و علمی برای داشتن کرسی نمایندگی مجلس دارند.

حجت الاسلام محمدیان همچنین در ادامه متذکر شد: آسیبی که امروز متوجه برگزاری انتخابات در کشور است از ناحیه مجموعه‌های دیگری فارغ از دنبال کردن اهداف و آرمان‌های انقلاب و انتخاب دقیق مردم است که در جلب آرا تاثیرگذار شده‌اند لذا این آسیبی است که از جانب آن باید برای اساس نظام احساس خطر کرد. اینکه کسانی که دست‌شان به ثروت‌های بزرگ می‌رسد بتوانند در انتخابات نقش آفرین باشند یا کسانی که به مراکز قدرت از جمله مراکز رسانه‌ای متصل هستند، بتوانند تاثیر بر نتیجه انتخابات بگذارند؛ نگران‌کننده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور ادامه داد: انتخابات یکی از ثمرات نظام جمهوری اسلامی است زیرا قبل از آن بجز در زمان مشروطیت، انتخابات واقعی برگزار نشد. مردم‌سالاری که انقلاب‌اسلامی برای کشور به ارمغان آورد، باعث شد انتخابات به صورت واقعی برگزار شود که روی کار آمدن دولت‌ها با جناح‌های مختلف در ۳۷ سال گذشته دلیلی بر این مدعاست.

وی همچنین با بیان اینکه انتخابات آسیب‌هایی دارد که از مجموعه‌های دانشجویی مانند انجمن اسلامی دانشگاه‌ها انتظار می‌رود آسیب‌شناسی درستی از آن داشته باشند، خاطرنشان کرد: هر چه جلوتر می‌رویم احساس می‌کنیم اصحاب ثروت و قدرت و اصحاب‌رسانه تاثیر بیشتری روی انتخابات مجلس می‌گذارند و این زنگ خطر برای نظام اسلامی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز قدرت‌های جهانی و کسانی که میانه‌ای با ایران ندارند انتخابات هفتم اسفندماه امسال را سرنوشت‌سازترین انتخابات پس از انقلاب اسلامی دانسته و اهمیت آن را از منظر دوران پسابرجام عنوان می‌کنند. ایران در بحث انرژی هسته‌ای که یک میدان درگیری با قدرت‌های سلطه‌گر جهانی بود، به موفقیت‌هایی دست یافت که برجام نتیجه این موفقیت‌ها بود اما حاشیه‌های این برجام مهمتر از خود آن است. در حاشیه برجام عده‌ای می‌خواهند الگویی ارائه دهند تا روابط و گفت‌و‌گوها با آمریکا عادی‌سازی شود و از این الگو برای حل مسائل منطقه خاورمیانه بهره گیرند.

وی اظهار کرد: آمریکا می‌خواهد در دوران پسابرجام ایران فقط به مسائل داخلی خود بپردازد و منطقه را به آنان بسپارد تا از چند هزار کیلومتر آن طرف‌تر از منطقه مسائل آن را حل کند و ایران کاری به کشورهایی مانند سوریه و یمن و … نداشته باشد. اکنون آمریکا از سوی دیگر مسائل حقوق‌بشر را در ایران مطرح می‌کند؛ اینکه گروه بهاییت هم حقوقی دارند یا اخیرا در ارتباط با سم خوراندن به دو سگ در شیراز، مجموعه‌ای برای حمایت از حیوانات در تهران شکل گرفته تا قضیه را پررنگ کنند، نشان می‌دهد آمریکا می‌خواهد ایران را از مسائل منطقه دور نگهدارد.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی در رویارویی با آمریکا به موفقیت های زیادی دست یافته است و در مقابل؛ آمریکا عقب نشینی کرده و سنگرهای زیادی را از دست داده لذا در دوران پسابرجام می خواهد ایران را وادار کند از ایستادگی در برابر نظام سلطه دست بردارد و کدخدایی آمریکا را بپذیرد.

وی بیان کرد: جوانان مومن و متعهد به انقلاب اسلامی باید از کسانی که به دنبال تسری الگوی برجام بر مسائل دیگر منطقه هستند، مراقبت کنند زیرا کوتاه شدن دست ایران از منطقه برای آمریکایی ها بسیار مهم است و بزرگترین مانع در برابر آنان همین دانشجویان انقلابی می باشند. ایران نفوذ معنوی در منطقه دارد و آمریکا می خواهد این قدرت را از ایران بگیرد تا در منطقه تاثیرگذاری نداشته باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: مبانی و ادله ایستادگی ایران در برابر آمریکا باید در دانشگاه‌ها تبیین شود و این مساله از انجمن‌های اسلامی دانشجویان انتظار می رود. امروز دانشجویان باید انقلاب اسلامی را مرور کنند و فهم عمیق‌تری از تحلیل‌هایی که از انقلاب اسلامی ارائه می‌شود، داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمدیان اظهار کرد: افراد بسیاری تحلیل‌های ناقص از انقلاب ارائه می‌دهند و فقط ابعاد کمی از آن را مطرح می‌کنند که این افراد یا تحلیل جامعی ندارند یا اهداف دیگری را پشت سر این تحلیل‌ها دنبال می‌کنند.

وی بیان کرد: انتظاری که از مجموعه هایی مانند تشکل های دانشجویی و انجمن های اسلامی وجود دارد این است که یک تحلیل درست و جامع از انقلاب اسلامی داشته باشند و آنچه باعث شد انقلاب اسلامی شکل بگیرد را تحلیل کنند زیرا این یک بحث حیاتی در دانشگاه هاست. اگر تحلیل‌های واقعی از انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها انجام نشود، شهبات زیادی توسط کسانی که یا از اول با انقلاب اسلامی مخالف بودند یا بعدها خسته شدند و مانند در راه ماندگان تغییر عقیده دادند، ارائه می‌شود.

وی گفت: بعد از انقلاب اسلامی سلطنت‌طلبان که حکومت خود را از دست دادند، کتاب‌های زیادی نوشتند و به شدت دوران قبل از انقلاب‌اسلامی را دوران طلایی نشان دادند و وانمود کردند وفور نعمت در آن زمان دل مردم را بهم زد و این اتفاق رخ داد. سلطنت‌طلبان به گونه‌ای با سخنان دور از واقع خود دوره شاهنشاهی را در این کتاب‌ها ترسیم می‌کنند گویی کشور در آن زمان گل و بلبل بود و نظام جمهوری اسلامی این کشور را تبدیل به خرابه کرده است. عده‌ای دیگری نیز که جزو انقلابیون بودند بعد از مدتی چون ریشه‌های قوی‌تری نداشتند یا منافع دنیوی آنها را گرفتار کرد پشیمان شدند و شروع به ارائه تحلیل‌های غیرواقعی از انقلاب کردند.

وی گفت: وظیفه انجمن های اسلامی در دانشگاه هاست که امام راحل را خوب بشناسانند و دانشجویان را با اصول اساسی مکتب امام خمینی (ره) آشنا کنند. راز موفقیت شخصی و تشکیلاتی داشتن نگاه راهبردی است. نگاه راهبردی دارای ارکانی از جمله شناخت نقاط قوت و ضعف خود، انتخاب راهبرد، انتخاب اولویت‌های در راهبردها و داشتن برنامه‌ریزی است. انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها باید با داشتن نگاه راهبردی و شناسایی نقاط ضعف و قوت خود از فرصت‌ها برای رفع تهدیدها بهره گیرند و یک مسیر موفقیت آمیزی را در پیش بگیرند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس