تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: اجرای مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در برنامه ششم توسعه اجباری می‌شود. مجید رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: درحال حاضر ۲۵۰۰ پزشک، آموزش مشاوره غربالگری ژنیتک قبل از ازدواج را فرا گرفته‌اند. وی افزود: در این طرح افرادی که ممکن است دچار […]

[ad_1]

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: اجرای مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در برنامه ششم توسعه اجباری می‌شود.

مجید رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: درحال حاضر ۲۵۰۰ پزشک، آموزش مشاوره غربالگری ژنیتک قبل از ازدواج را فرا گرفته‌اند.

وی افزود: در این طرح افرادی که ممکن است دچار اختلالات ژنتیک باشند، شناسایی می‌شوند و برای اجرای این طرح از ۲ سال گذشته مراکز ژنتیک در ۶۲ شهر راه‌اندازی شده است.

رضازاده در ادامه عنوان کرد: تغییر نگرش در زمینه فعالیت مراکز مشاوره ژنتیک با رویکرد بیماریابی فعال در ۲۴۰ مرکز مشاوره، یکی از سیاستهای سال جاری سازمان بهزیستی است که در این زمینه مشاوران این مراکز در سنین قبل از ازدواج به ارائه مشاوره می‌پردازند.

وی به فعالیتهای این سازمان در حوزه پیشگیری از اعتیاد نیز اشاره کرد و گفت: در راستای پیشگیری از اعتیاد نیز در حال حاضر ۵۰۰۰ تیم اجتماع محور در محلات با مشارکت مردم در حوزه اعتیاد فعالیت و اطلاع رسانی می کنند.

رضازاده با اشاره به فعالیت ۲۲۰۰ مرکز درمان و کاهش آسیبهای اجتماعی نیز خاطرنشان کرد: درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط پایگاه‌های اقامتی کوتاه مدت، میان و بلند مدت انجام می شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته در حوزه درمان به ۶۰۰ هزار نفر در کشور خدمات ارائه شد.

رضازاده به اجرای ۶۵ درصدی طرح غربالگری شنوایی نوزادان در کشور اشاره کرد و گفت: پوشش بالای۹۰ درصد اجرای این طرح در بیمارستانها از مهمترین برنامه های حوزه پیشگیری از معلولیت این سازمان در سال جاری است که برای رسیدن به این هدف خریداری دستگاه‌های سنجش شنوایی و تجهیز بیمارستانها به این دستگاه از مهمترین برنامه‌های در دست اجرای این سازمان است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس