تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان بهزیستی کشور از تهیه شاخص‌های استان بوشهر در زمینه آسیب‌های اجتماعی، فقر، معیشت، پوشش بیمه‌ای و غیره نسبت به سایر استان‌های کشور توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد. انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا،  ضمن اشاره به سفر ربیعی، وزریر تعاون، کار ور فاه اجتماعی به […]

[ad_1]

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تهیه شاخص‌های استان بوشهر در زمینه آسیب‌های اجتماعی، فقر، معیشت، پوشش بیمه‌ای و غیره نسبت به سایر استان‌های کشور توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا،  ضمن اشاره به سفر ربیعی، وزریر تعاون، کار ور فاه اجتماعی به همراه معاونین خود در سایر سازمان‌های این وزارتخانه به شهرستان عسلویه و برگزاری”سمینار مسئولیت اجتماعی” توسط این وزارتخانه در این شهرستان گفت: در کنار این سمینار، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خانواده‌ای ۵ معلول در روستای”قائدی جم” بازدید کرد.

وی در ادامه ضمن بیان آنکه در این سفر تصمیمات خوبی اتخاذ شد؛ تصریح کرد: با تاکید وزیر تعاون، استان بوشهر نیز درکنار استان های یزد، مازندران و کرمان به طرح اجباری شدن “مشاوره های ژنتیک” افزوده شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنان عنوان کرد: در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی توسط بنگاه‌های اقتصادی نیز،شرکت ملی نفت کشور و شرکت ها، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های وابسته به وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی همچون پتروشیمی جم و غیره در رابطه با تجهیز امکانات مورد نیاز سازمان بهزیستی کشور و همچنین تامین و تجهیز درمانگاه‌های تامین اجتماعی برای ارائه خدمات کیفی تر به مردم منطقه، موظف شدند.

بندپی ادامه داد: همچنین با تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین  با استفاده از قانون شورای عالی کار تصمیم گرفته شد تا بیش از ۷۰ درصد نیروهای کار سایر سازمان های مربوط به حوزه کار و غیره در شهرستان‌های استان بوشهر اعم از عسلویه، دیر و غیره از میان نیروهای بومی استان جذب شوند.

وی در ادامه به برگزاری جلسه شورای عالی اداری با حضور استاندار بوشهر و وزیر تعاون کار  و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: علاوه بر این اقدامات در این سفر از مرکز توانبخشی “کلید بهشت” شهرستان کنگان که مرکزی جامع با زیربنای چهار هزار متر مربع و ۶۵ معلول ذهنی ۱۴ سال به بالا است، بازدید کردیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سال گذشته در جریان بازدید از این مرکز نسبت به تسریع ساخت این مرکز تخصصی همکاری‌های هرچند کوچکی داشتیم و در حال حاضر ظرفیت این مرکز برای ۲۵۰ نفر معلول کشوری است که علاوه بر پوشش استانی می‌تواند در صورت کمبود ظرفیت سایر استان های کشور از ظرفیت و امکانات این مرکز توانبخشی تخصصی استفاده کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس