تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه امروز پلیس تک بعدی به پلیس چند وجهی و آگاه تبدیل شده است، اعلام کرد: مشارکت مردم لازمه امنیت پایدار است. به گزارش خبرگزاری ایسنا ـ منطقه کویر، سردار سعید منتظرالمهدی صبح امروز یکشنبه ۱۴ شهریورماه در آیین افتتاحیه نخستین جشواره اسناد و آثار نظم و امنیت کرمان […]

[ad_1]

سردار منتظر المهدی سخنگو و معاون اجتماعی ناجا

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه امروز پلیس تک بعدی به پلیس چند وجهی و آگاه تبدیل شده است، اعلام کرد: مشارکت مردم لازمه امنیت پایدار است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا ـ منطقه کویر، سردار سعید منتظرالمهدی صبح امروز یکشنبه ۱۴ شهریورماه در آیین افتتاحیه نخستین جشواره اسناد و آثار نظم و امنیت کرمان گفت: جرم لطافت و زیبایی جامعه را مکدر می کند.

وی با اشاره به اینکه امنیت اجتماعی، سرمایه اجتماعی و اعتماد، عواملی اثر گذار در رشد جامعه هستند، ادامه داد: جرم حتی در کمترین میزان، آسایش و آرامش شهروندان را دچار خدشه می کند.

معاون اجتماعی ناجا با اشاره به تاریخچه پلیس اظهار کرد: ۲۰۰ سال پیش شهریار، واسطه، در دوران هخامنش شهربان و نگهبان و در زمان سامانیان پلیس را نیزه دار و زمان ورود اسلام شرطه و محتسب، در دوره اشکانیان پاسبان و داروغه و کدخدا بود؛ اسم کلانتر از زمان زنگیان گرفته شده است که مسئول امنیت را برعهده داشتند.

وی اضافه کرد: در زمان ناصرالدین شاه پلیس با شکل دیگر شکل گرفت شهرداری و کلانتری و اکنون پلیس مسئول نظم و امنیت را بر عهده داشته‌اند.

منتظرالمهدی اظهار کرد: در دهه ۷۰ و ۸۰ وظیفه پلیس فقط مداخله و مبارزه بنا نهاده شده بود که با ورود هزاره سوم رویکرد پلیس تغییر پیدا کرد.

وی با بیان اینکه امروز پلیس تک بعدی به پلیس چند وجهی و آگاه تبدیل شد، اعلام کرد: مشارکت مردم لازمه امنیت پایدار می است.

معاون اجتماعی ناجا افزود: عدم گفتمان میان اعضای خانواده از جمله مشکلات اجتماعی است که گریبانگیر جامعه است.

 

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس