تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] با هدف حفاظت از میراث فرهنگی، معماری و هنری “حصار ناصری”؛ از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۱ تسهیلات ویژه‌ای برای مرمت و ساماندهی‌ نما، جداره و پلاک املاک مسکونی و صنفی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان، شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به موقعیت جغرافیایی این منطقه […]

[ad_1]

با هدف حفاظت از میراث فرهنگی، معماری و هنری “حصار ناصری”؛ از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۱ تسهیلات ویژه‌ای برای مرمت و ساماندهی‌ نما، جداره و پلاک املاک مسکونی و صنفی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان، شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به موقعیت جغرافیایی این منطقه و قرارگیری چهار کیلومتر از آن در محدوده حصار ناصری گفت: خانه‌ها و واحدهای صنفی بسیاری در بافت تاریخی منطقه قرار دارند که با توجه به اهمیت حفاظت از میراث تاریخی پایتخت؛ طرح تشویقی مالکان این واحدها برای مرمت و ساماندهی نما، جداره و پلاک از ابتدای سال آغاز شده است.

به گفته شهردار منطقه ۱۱، حفظ چهره تاریخی پایتخت ایران و منظر شهری سنتی که در محله‌های قدیمی این منطقه وجود دارد، به ما کمک می‌کند تا میراث ارزشمند هنری، معماری و تاریخی شهرمان را به آیندگان نشان دهیم. به همین منظور طرح مشارکت مدیریت شهری با مالکین واحدهای مسکونی و صنفی خیابان‌های ولی‌عصر (عج)، کارگر و وحدت اسلامی از سوی معاونت شهرسازی و معماری این منطقه به اجرا در آمده است.

آبادیان افزود: در این طرح شهروندانی که تمایل به تعمیرات ملک مسکونی یا واحد صنفی خود داشته باشند، می‌توانند از تخفیف‌های ویژه ساماندهی پلاک‌های تاریخی برای مرمت نما، جداره و پلاک سر درمغازه بهره‌مند شوند. البته باید الگوی ارائه شده از سوی معاونت شهرسازی و معماری منطقه را که بر اساس مدل سنتی ایرانی و استفاده از آجر و تابلوی کاشی به رنگ آبی فیروزه‌ای است، رعایت کنند.

وی از مالکین املاک قدیمی در بافت تاریخی حصار ناصری دعوت کرد تا با بهره‌مندی از تسهیلات این طرح علاوه بر بهسازی و مرمت ملک خود، به حفظ چهره سنتی ایرانی در منظر شهری پایتخت کمک کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس