تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا از انزلی، کیوان محمدی در بازدید از ستاد سرشماری در شهرستان‌های فومن، شفت، ماسال و بندرانزلی درباره آخرین آمار به دست آمده از ثبت‌نام سرشماری اینترنتی در استان افزود: در این مدت  ۹۱ هزار نفر در گیلان از طریق اینترنت در سرشماری نفوس و مسکن ثبت‌نام کرده‌اند. وی اضافه کرد: […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا از انزلی، کیوان محمدی در بازدید از ستاد سرشماری در شهرستان‌های فومن، شفت، ماسال و بندرانزلی درباره آخرین آمار به دست آمده از ثبت‌نام سرشماری اینترنتی در استان افزود: در این مدت  ۹۱ هزار نفر در گیلان از طریق اینترنت در سرشماری نفوس و مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.


وی اضافه کرد: شهرستان‌های رضوانشهر، بندرانزلی و رودسر عملکرد بهتری نسبت به سایر شهرستان‌های استان در ثبت‌نام اینترنتی داشته‌اند.


رئیس سازمان برنامه و بودجه استان  با بیان اینکه گیلان در عرصه‌های مختلف از جمله IT، جز استان‌های پیشرو بوده، ادامه داد: علی‌رغم همه تلاش‌ها، ضریب نفوذ اینترنت در گیلان با ثبت‌نام اینترنتی همخوانی ندارد. با توجه به اینکه زیر ساخت استان نسبت به میانگین کشوری بالاست انتظار استقبال بالاتری داریم.


مدیر اجرایی سرشماری استان گیلان اضافه کرد: میانگین ثبت‌نام خانوارها در گیلان با سطح کشور تقریباً یکی است لذا می‌طلبد با همکاری همه دستگاه‌ها و مردم عزیز بتوانیم در مدت زمان باقی‌مانده جایگاه گیلان را ارتقا دهیم.


وی ثبت‌نام ۱۵ درصدی را در شرایط فعلی امیدوار کننده دانست و گفت: اگر به ۳۵ درصد ارتقاء پیدا کند ایده‌آل است.


محمدی تصریح کرد: صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌ها، ورود اطلاعات بدون واسطه، دقت و سرعت از مزایای سرشماری اینترنتی است. در دسترس بودن کارت‌ملی و کدپستی برای ثبت‌نام اینترنتی کفایت می‌کند.


وی توصیه کرد: اطلاع رسانی به بستگان، دوستان، همکاران تاثیر بسزایی در افزایش مشارکت اینترنتی خواهد داشت.


رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان وی از ابلاغ بخشنامه‌ای مبنی بر مکلف شدن فرمانداران، مدیران و روسای دستگاه‌‌ها و موسسات درباره فراهم کردن شرایط برای ثبت‌نام اینترنتی تمام کارمندان استان خبر داد و گفت: بر این اساس فرمانداران و مدیران کل می‌باید روز ۲۵ مهرماه، فهرستی از کارکنانی که سرشماری اینترنتی کرده‌اند  به ستاد سرشماری استان ارائه دهند.


وی گفت: در پایان سرشماری  از مدیران شهرستان‌ها موفق تقدیر به عمل خواهد آمد. برای مردم عزیز هم هدایایی به قید قرعه در نظر گرفته خواهد شد.


محمّدی با تأکید براینکه سرشماری برای رفاه و برنامه‌ریزی برای مردم و توسعه کشور است، درباره نگرانی مردم از شرکت در سرشماری و ارائه اطلاعات اطمینان داد: دولت اگر بخواهد برای یارانه یا حقوق و دیگر مزایا تصمیماتی بگیرد باید از جای دیگر اطلاعات خود را اخذ کند. لذا سرشماری هیچ ربطی به این موضوعات ندارد و صرفاً اطلاعات جمعیت شناختی اخذ می‌شود.


وی افزود: در این بین رسانه‌ها می‌توانند نقش مهمی در روشنگری مردم داشته باشند. در غیر این‌ صورت تأثیر منفی بر روند اجرای سرشماری خواهد داشت.


محمدی با اشاره به اینکه ۵ هزار نفر متقاضی جمع‌آوری آمار در گیلان بودند، اظهار داشت: از این بین تعداد ۹۰۰ نفر پس از برگزاری آموزش‌ها و کلاس‌ها از ۲۵ مهر به مدت یک‌ماه به صورت چهره به چهره با مراجعه به منازل، برای سرشماری فعالیت می‌کنند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس