تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۴

در حالیکه میلیون‌ها زائر حسینی به سمت حرم امام حسین (ع) برای مشارکت در مراسم بزرگ اربعین حسینی حرکت می‌کنند، بیش از ۳۵ هزار نیروی امنیتی عراقی برای تأمین امنیت زائران مستقر شده‌اند.

میلیون‌ها زائر حرم امام حسین (ع) همچنان به حرکت خود به سمت حرم ایشان ادامه می‌دهند و بیش از ۳۵ هزار نیروی امنیتی از سوی وزارت کشور عراق تلاش می‌کنند تا امنیت این زائران را تامین کنند. همچنین بیش از ۷۰۰۰ موکب در مسیر زائران حسینی برای ارائه خدمات غذایی و پزشکی به آنها مستقر شده‌اند.

طی ۱۰ روز گذشته نیروهای عراقی از سازمان‌های امنیتی گرفته تا اداری تلاش می‌کنند تا مراسم بزرگ اربعین حسینی را به بهترین نحو برگزار کنند و در این طرح بیش از ۳۵ هزار نیروی امنیتی حضور دارند. بنا به گفته مسئولان عراقی تعداد زائران شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی طی سال کنونی و همچنین تعداد موکب‌هایی که در مسیر زائران به آنها خدمات ارائه میکنند افزایش یافته است.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز بعد از بازدید از اوضاع امنیتی مسیرهای منتهی به استان کربلا با پوشیدن لباس‌ عزا در مراسم اربعین حسینی شرکت کرد.

مسئولان هواپیمایی عراق نیز عنوان داشتند که زائران به صورت بی سابقه‌ای از مراسم اربعین حسینی استقبال کرده و سه فرودگاه عراق شاهد ورود هزاران زائر به این کشور بوده است. به طوری که تا کنون ۱۴۰ پرواز برای انتقال ۲۳ هزار زائر انجام شده ست.

مسئولان فرودگاهی همچنین اعلام کردند که فرودگاه های بغداد، نجف و بصره شاهد حضور بی سابقه زائران برای حرکت به سمت کربلا بوده است.

این مسئولان تاکید کردند که اکثریت مسافران هوایی را زائران کشورهای عربی و اسلامی تشکیل می‌دهند.

مسئولان اداره آمار وزارت راه عراق نیز اعلام کردند که زنان مشارکت بسیار فعالی در راهپیمایی اربعین حسینی داشته‌آند به طوری که بیش از ۶۰ درصد زائران را در طول روز زنان تشکیل می‌دهند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس