تاریخ انتشار: ۱۵ آبا ۱۳۹۴
عضو فراکسيون رهروان ولايت :

نمی گذاریم دشمن از برجام بهره برداری سیاسی کند .

به گزارش “گذارخبر” ابراهیم نکو، عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با آریا درباره نفوذ آمریکا از طریق برجام به ایران،گفت:نفوذ به کشورما نه تنها از طریق برجام در صورت سستی می تواند اتفاق بیفتد بلکه به صورت عادی هم در همه کشورها چنین چیزی می تواند رخ بدهد به این شکل که وقتی کشورها با یکدیگر ارتباط داشته باشند در تبادلات اقتصادی،فرهنگی و سیاسی ممکن است دو اتفاق را شاهد باشیم اول اینکه این ارتباطات می تواند منجر به بهبود وضعیت طرفین شود و از سوی دیگر اگر اوضاع از نظر امنیتی کنترل نشود  می تواند نفوذ و سلطه یک کشور بر کشور دیگر را به دنبال داشته باشد که این مساله امری طبیعی است و ممکن است در شرایط عادی هم چنین اتفاقاتی رخ دهد.
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:برخی از کشورها در مراودات خودشان با دیگر کشورها خصوصا در حوزه اقتصادی سعی می کنند ضمن تبادل کالا،فرهنگ خودشان را هم انتقال دهند لذا اگر این مساله مدیریت نشود و برای آن برنامه ریزی وجود نداشته باشد چه بسا ممکن است در تبادلات اقتصادی ،نفوذ فرهنگی هم اتفاق بیفتد و به مرور زمان، فرهنگ یک کشور در کشور دیگر نهادینه شود لذا این مساله هیچ ارتباطی به برجام ندارد و ممکن است درهر شرایطی اتفاق بیفتد .
این نماینده مجلس تاکید کرد:ما باید مراقب باشیم بعد از توافقات ضمن ارتباطاتی که با دیگر کشورها برقرار می کنیم و صادرات کالا ها را انجام می دهیم می توانیم  فرهنگ خودمان را هم انتقال دهیم .
وی گفت:به صرف اینکه چون احتمال نفوذ یک کشور بر کشور ما وجود دارد بخواهیم یک توافقنامه مهم را تعطیل کنیم صحیح نیست.در اجرای توافق باید تمام جوانب امر را در نظر گرفت ضمن اینکه دولت ،مجلس و دیگر نهادها این موضوع را با حساسیت دنبال خواهند کرد و نخواهند گذاشت دشمن از برجام بهره برداری سیاسی کند.
نکو تاکید کرد:قطعا دولت اجازه نخواهد داد در اجرای توافق هسته ای، کشورهای دیگر برنامه های خودشان را در کشور ما اجرا کنند و بخواهند سلطه طلبی داشته باشند.
وی معتقد است :کسانی که به این موضوع دامن می زنند به دنبال منافع سیاسی خودشان هستند هرچند که جمعی هم در قالب تذکر و دلسوزی این مسائل را گوش زد می کنند تا چنین اتفاقی رخ ندهد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس