تاریخ انتشار: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  «محاسبات ذهنی با چرتکه» با فعال کردن دو نیم کره مغز، افراد را باهوش و خلاق می کند و با بالا بردن اعتماد به نفس کودکان، قدرت یادگیری درسی را بالا می برد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، این مسابقه کشوری در دو گروه سنی ۵ تا ۷ سال و ۸ تا ۱۲ سال […]

[ad_1]

 «محاسبات ذهنی با چرتکه» با فعال کردن دو نیم کره مغز، افراد را باهوش و خلاق می کند و با بالا بردن اعتماد به نفس کودکان، قدرت یادگیری درسی را بالا می برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، این مسابقه کشوری در دو گروه سنی ۵ تا ۷ سال و ۸ تا ۱۲ سال برگزار شد و ۱۲ نفر برگزیده به مسابقات بین المللی اعزام می شوند.

دبیر اجرایی مسابقه «محاسبات ذهنی با چرتکه» در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در کل کشور هزار نفر در این مسابقه شرکت کردند که از مسابقات انتخابی استانی ۲۰۰ نفر به عنوان نخبگان به تهران آمدند تا در مسابقات کشوری  محاسبات ذهنی با چرتکه شرکت کنند.

نعمت میرزایی افزود : ۲۰۰ نفر در مسابقه محاسبات ذهنی با چرتکه شرکت کرده اند که باید به ۱۲۰ سوال امتحانی پاسخ صحیح بدهند. ۱۲ نفر برگزیده این مسابقه، به عنوان منتخبان ایرانی، در مسابقات بین المللی شرکت خواهند کرد.

دبیر اجرایی این مسابقه گفت:۹۰ درصد افراد راست دست هستند که نیم کره چپ مغزشان غالب است اما با انجام محاسبات ذهنی با چرتکه بچه ها می توانند با تصویر سازی چرتکه در ذهن، نیم کره راست مغزشان را هم فعال کنند. در نتیجه مغز به تعادل می رسند و خلاق تر و باهوش تر می شوند.

میرزایی با بیان اینکه این روش باعث می شود اعتماد به نفس بچه ها بالاتر برود گفت: این آموزش در یادگیری دروس ریاضی ،‌دیکته ،‌انشا تاثیر مستقیم و در یادگیری سایر دروس نیز تاثیر بسزایی دارد از این رو در کشورهای آسیای شرقی محاسبات ذهنی به عنوان یک درس تدریس می شود و ما هم امیدواریم بتوانیم این آموزش را در مدارس داشته باشیم.  

موسسه ذهنی نو در یک سال فعالیتش توانسته در کل کشور از بین دختران و پسران علاقمند ۲۰۰ نیروی نخبه از استانهای خوزستان ،‌گیلان ،‌سمنان ، خراسان ،‌همدان ،‌تهران ،البرز و قم جذب کند.

[ad_2]

لینک منبع

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس