تاریخ انتشار: ۰۷ ارد ۱۳۹۵

منابع امنیتی و اطلاعاتی هنداعلام کردند مسئول عضو گیری داعش در هند براثر حمله هواپیماهای بدون سرنشین امریکا در سوریه کشته شده است.

به گزارش”گذارنیوز”، این عضو بلند پایه داعش که «محمد شفیع آرمر» نام دارد یکی از متحدان کلیدی و مهم «ابوبکرالبغدادی » رهبر داعش بود که تلاش زیادی برای جذب نیرو از هند انجام می داد.

آژانس تحقیقات ملی هند اعلام کرد براساس اعترافات ۲۳ نفر از اعضای دستگیر شده داعش در ایالت های مهاراشترا،کارناتاکا،جامو و کشمیر و مادهیا پرادش، داعش قصد داشت در تمامی ایالت های هند فعالیت این گروه را توسعه دهد.

به گفته مقامات عالیرتبه دولتی، مرگ شفیع ۲۶ ساله ممکن است تا مدتی شاخه داعش در هند را بدون رهبر بگذارد.

«سلطان» برادر شفیع نیز که برای جذب نیرو برای داعش در هند فعالیت می کرد سال گذشته کشته شده بود.

پایگاه خبری تایمز او ایندیا نیز روز دوشنبه به نقل ازمقامات امنیتی با تایید کشته شدن مسئول عضو گیری داعش در هند از ذکر جزئیات بیشتری دراین خصوص خودداری کرد.

براساس گزارشی که در وب سایت پلیس بین الملل (اینترپل) منشتر شده ،شفیع به تازگی گروه تکفیری جدیدی با عنوان «جند الخلیفه هند» پس از بین رفتن گروه «انصارالتوحید» ایجاد کرده بود.
گفته می شود مسئول عضو گیری داعش در هند در یک سال گذشته بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از جوانان را از طریق شبکه های اجتماعی تشویق به پیوستن به داعش کرده بود.

مقامات اطلاعاتی هند می گویند به علت زیر نظر قرارداشتن فعالیت های داعش در هند تنها تعداد کمی از افراد جذب شده توانسته اند به داعش در سوریه بپیوندند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس