تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی (ع) پیامی را صادر کرد. به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح زیر است:  «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه بار دیگر عطر معنوی و دل انگیز محرم در فضای زمان و مکان […]

[ad_1]

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی (ع) پیامی را صادر کرد.

به گزارش ایلنا، متن این پیام به شرح زیر است:


 «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه


بار دیگر عطر معنوی و دل انگیز محرم در فضای زمان و مکان پیچید و… محرم آمد و پیام عدالت خواهی، ظلم ستیزی و ولایت محوری را در گوش جان‌ها طنینی دوباره افکند.


محرم؛ ماه بصیرت، شکوفایی، سوگواری خردمندانه و ماه عشق است. ماه رشد و بالندگی، جوشیدن و اندیشیدن و… مدرسه عشقی که باید در آن درس چگونه زیستن آموخت و محرابی که در آن نماز ایمان و حماسه و برای خدا بودن اقامه نمود.


آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، بلکه رخداد محرم و «عاشورا»، در کالبد فرهنگی ابدی نقشه راه حیات سعادتمندانه و جاودانگی است و نمایه‌های قدسی نهضت عاشورا را که از جلوه‌های اخلاق، ولایت مداری، اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر، ایثار، نوع دوستی، اخوت و برادری و… نمایندگی می‌کند.


 عاشورا یک فرهنگ است؛ فرهنگی غنی از آزادگی و دین مداری؛ یکی از اهداف بلند نهضت عاشورا مقابله با انحرافات فکری است و به پیروی از تعالیم مکتب امام حسین (ع) انتظار می‌رود دلدادگان حسین (ع) و محبان اهل بیت (ع) با ترویج ارزش‌های راستین مکتبی و الهام گرفتن از سیره نورانی ائمه در نحوه عزاداری، احیاء یاد و راه شهیدان کربلا، با هرگونه جریان انحرافی و خرافی‌گری از قبیل قمه زنی، استفاده از آلات و ادوات نامتعارف موسیقی و سایر رفتارهای موهن، «هوشمندانه» مقابله کنند.


نیروی انتظامی نیز همگام با این پویش عظیم مردمی و عزاداری حسینی، ضمن گرامیداشت حماسه عظیم و باشکوه و الهی عاشورا، با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به مردم قدر‌شناس و ولایی با مشارکت و همراهی قاطبه عزاداران عزیز انجام وظیفه خواهد کرد.


بر این اساس نیروی انتظامی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اقامه عزا، توجه شهروندان محترم را به موارد ذیل جلب نموده و نسبت به رعایت آن‌ها تأکید می‌نماید:


ـ ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی‌وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم، امنیت و سهولت در تردد خودرو‌ها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیافزایند، لذا به شهروندان محترم توصیه می‌شود با کارکنان ناجا در این ایام مثل همیشه همکاری صمیمانه داشته باشند.


-مسئولان هیئت‌های عزاداری و تکایا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومی که موجب مسدود شدن خیابان و یا کندی عبور و مرور می‌شود، خودداری کنند.


– توصیه می‌شود در حرکت دسته‌های عزاداری و حین برگزاری مراسم عزاداری، به ویژه در ساعات پایانی شب در استفاده از بلندگو‌ها، رعایت حال بیماران و افراد مسن بشود.


– مراکز۱۱۰ پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهند بود.»

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس