تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان اموال تملیکی با بیان آخرین وضعیت فروش اموال امیرمنصور آریا و بابک زنجانی از مزایده ۱۴۰ میلیارد تومان اموال امیرمنصور آریا خبر داد. به گزارش اقتصادنیوز، امیرمنصور آریا متهم اصلی اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بانک صادرات ایران است که سوم خرداد ماه دو سال پیش اعدام شد و بخشی از […]

[ad_1]


رئیس سازمان اموال تملیکی با بیان آخرین وضعیت فروش اموال امیرمنصور آریا و بابک زنجانی از مزایده ۱۴۰ میلیارد تومان اموال امیرمنصور آریا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، امیرمنصور آریا متهم اصلی اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بانک صادرات ایران است که سوم خرداد ماه دو سال پیش اعدام شد و بخشی از اموال وی بنا بر قانون در اختیار سازمان أموال تملیکی قرار گرفته است. بابک زنجانی نیز از متهمین به فسادهای اقتصادی و  یکی از بزرگترین بدهکاران شرکت ملی نفت است که حکم اعدام وی صادر شده ولی هنوز این حکم اجرا نشده است.

در همین مورد امروز رئیس سازمان اموال تملیکی از فروش بیش از ۶۰ درصد از اموال غیر منقول امیر منصور آریا که در حدود ۱۴۰ میلیارد تومان ارزش داشت خبر داد و گفت که اموال بابک زنجانی هنوز به دست ما نرسیده است.

امین دلیری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرده است: تاکنون هیچ یک از اموال بابک زنجانی در اختیار ما قرار نگرفته و در نتیجه سازمان اموال تملیکی امکان فروش اموال او را نداشته است، ولی اموال امیر منصور آریا در اختیار ما قرار گرفت و توانستیم در مزایده‌هایی که برگزار کردیم حدود ۶۰ درصد از اموال غیر منقول او را که در اختیار ما قرار داشت، بفروشیم.

او درباره قیمت‌گذاری اموال امیر منصور آریا توضیح داد: کارخانه صنعت ملی فولاد خوزستان او که در اهواز قرار دارد، حدود ۴۳۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده که هنوز فروخته نشده است و برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که اسناد غیر منقول اموال وی حدود ۲۳۰ میلیارد تومان ارزش داشته است که حدود ۶۰ درصد آن (حدود ۱۴۰ میلیارد تومان) را فروخته‌ایم.

دلیری بیان کرد: هر ماه برای اموالی که در اختیار داریم – از جمله اموال امیر منصور آریا – مزایده‌هایی برگزار می‌کنیم و در برخی از این مزایده‌ها بخشی از اموال فروخته می‌شوند، ولی بخشی از اموال هم هستند که پس از برگزاری پنج – شش بار مزایده هنوز خریداری نشده‌اند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه کسانی خریدار این اموال هستند؟ بیان کرد: مشتریان این مزایده‌ها اغلب مردم و در واقع متقاضیان حقیقی هستند و بخش دولتی برای خرید، کمتر ورود می‌کند.

دلیری در پاسخ به این سوال که آیا در پروسه سند زدن مشکلی برای متقاضیان وجود ندارد؟ گفت: هیچ مشکلی وجود ندارد و سندهای منگوله دار در اختیار سازمان اموال تملیکی است و کسانی که در مزایده‌ها شرکت کرده، این اموال را می‌خرند و بی‌هیچ مشکلی، سند به نامشان زده می‌شود.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس